Gattuso szuka wzmocnień w Milanie

Tiemoue Bakayoko
Tiemoue Bakayoko PressFocus

Gennaro Gattuso, który został niedawno nowym szkoleniowcem Valencii, chętnie w swojej nowej drużynie widziałby dwóch zawodników włoskiego Milanu. Były trener Rossonerich ma nadzieję na sprowadzenie Samu Castillejo i Tiemoue Bakayoko.

  • Gennaro Gattuso został nowym trenerem Valencii
  • Obecnie włoski szkoleniowiec poszukuje wzmocnień dla swojej drużyny
  • Wśród kandydatów do przenosin do Valencii wymienia się Samu Castillejo i Tiemoue Bakayoko

Z Milanu do Valencii?

Gattuso objął stanowiska trenera klubu z Estadio Mestalla na początku obecnego miesiąca i rozpoczął już poszukiwania zawodników, którzy mogliby wzmocnić jego drużynę. Jak informuje calciomercato.com szkoleniowiec mocno analizuje dobrze sobie znany włoski rynek.

Według włoskich mediów Gattuso pytał między innymi o dostępność dwóch zawodników, którzy występowali ostatnio w Milanie – Samu Castillejo i Tiemoue Bakayoko. Drugi z nich był wypożyczony z londyńskiej Chelsea.

Calciomercato.com podkreśla, że wspomniana dwójka niemal na pewno pożegna się z Milanem po zakończeniu sezonu. 

27-letni Castillejo, który do Milanu trafił latem 2018 roku za ponad 21 milionów euro z Villarreal, w ostatnim sezonie nie mógł liczyć na regularne występy. Na boiskach Serie A pojawił się zaledwie pięć razy.

Bakayoko w Milanie przebywa na wypożyczeniu z Chelsea. Umowa między klubami obowiązuje do czerwca 2023 roku. Francuski pomocnik również nie przekonał do siebie trenera Stefano Piolego i w sezonie 2021/22 zagrał tylko 14 razy w Serie A.

Zobacz także: AC Milan złożył propozycję byłemu piłkarzowi Królewskich

Komentarze