Gattuso przekonał prezydenta

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. Grzegorz Wajda

Szkoleniowiec Napoli Gennaro Gattuso miał przekonać prezydenta klubu Aurelio De Laurentiisa do przedłużenia kontraktu, ale bez wpisywania do niego klauzuli, która zwykle się w niej pojawiała.

Czytaj dalej…

Aktualna umowa 42-letniego szkoleniowca wygasa w czerwcu przyszłego roku, ale obie strony są zainteresowane jej przedłużeniem. Rozmowy w tej sprawie toczą się już od jakiegoś czasu i wydaje się, że porozumienie w tej sprawie jest coraz bliżej.

Uciążliwa klauzula

Prezydent włoskiego klubu w umowach podpisywanych z trenerami zwykł umieszczać uciążliwą klauzulą w przypadku wcześniejszego rozwiązania umowy. De Laurentiis w takim przypadku oczekuje od szkoleniowców wypłaty rekompensaty, która w przypadku Gattuso miała wynosić 7 milionów euro.

Jak informuje Football Italia, powołując się na Il Giornale, stanowisko Gattuso w tej sprawie było jasne. Szkoleniowiec nie zamierzał przedłużać obecnej umowy, chyba że wykreślona zostałaby z niej wspomniana klauzula. Według najnowszych informacji, Aurelio De Laurentiis zgodził się pójść w tej kwestii na ustępstwa i jest gotowy zrezygnować ze wpisania do kontraktu kary umownej, aby zatrzymać szkoleniowca w klubie.

Świetny start Napoli,/h2>
SSC Napoli pod wodzą Gennaro Gattuso świetnie rozpoczęło nowy sezon 2020/21. Klub z Kalabrii wygrał wszystkie cztery rozegrane ligowe spotkania i obecnie, z 11 punktami na koncie, plasuje się obecnie na drugim miejscu w ligowej tabeli. Drużyna ze Stadio San Paolo ma na koncie również jedną porażkę, ale wynika ona z walkoweru, jakim klub został ukarany za niestawienie się na spotkanie z Juventusem. Komisja Dyscyplinarna ukarała również Napoli odjęciem jednego punktu w tabeli.

Aktualnie Napoli przygotowuje się do drugiego spotkania w fazie grupowej Ligi Europy. W najbliższy czwartek drużyna z Neapolu zmierzy się na wyjeździe z Realem Sociedad. Pierwszego występy jedenastka Gennaro Gattuso nie może zaliczyć do udanych, bowiem na własnym stadionie niespodziewanie przegrała 0:1 z AZ Alkmaar.

Komentarze