Gattuso pozostanie w Serie A w przyszłym sezonie

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso PressFocus

Według włoskich mediów, sytuacja Gennaro Gattuso jest monitorowana przez Fiorentinę. Viola chce, by Włoch przejął drużynę w przyszłym sezonie.

Gattuso odejdzie z Napoli, ale pozostanie na trenerskiej karuzeli

Wszystko wskazuje na to, że wraz z końcem obecnego sezonu Gennaro Gattuso rozstanie się z Napoli. Włoski szkoleniowiec nie jest w stanie porozumieć się z właścicielem Petronopei, Aurelio de Laurentiisem. Prezes neapolitańskiej drużyny przekazał popularnemu “Rino”, że niezależnie od wyników osiągniętych przez zespół w końcówce sezonu, nie pozostanie on na ławce trenerskiej. Choć dla mistrza świata z 2006 roku taka informacja musiała być bolesna, włoskie media informują, że nie może on narzekać na brak zainteresowania.

Zatrudnić Gattuso chce bowiem Fiorentina. Zatrudniony w marcu Giuseppe Iachini nie odmienił gry drużyny, której aspiracje sięgają znacznie wyżej niż zajmowana obecnie, trzynasta lokata w Serie A.

Na zainteresowanie Violi wpłynął także fakt, że inni łączeni z tym klubem szkoleniowcy są bliscy objęcia stanowisk w innych zespołach. Maurizio Sarri jest ponoć po słowie z Tottenhamem. Roberto De Zerbi może przedłużyć umowę z Sassuolo, a jeżeli tego nie zrobi, zainteresowana nim jest Roma. Ivan Jurić jest zaś pierwszym wyborem… Aurelio de Laurentiisa w kontekście zastąpienia Gattuso.

To wszystko sprawia, że “Rino” prawdopodobnie dostanie trzecią szansę w klubie występującym na najwyższym szczeblu we Włoszech. W ciągu dwóch lat prowadzenia AC Milan notował średnio 1,73 punktu na mecz. W Napoli ta średnia wzrosła już do 1,84, a ponadto Gattuso dostarczył do klubowej gabloty Puchar Włoch.

Komentarze