Gattuso potwierdził odejście Higuaina z Milanu

Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain fot. Fatih Aktas / Anadolu Agency/ Hepta / Sport P

Trener AC Milan Gennaro Gattuso, poinformował w sobotę późnym wieczorem, że Gonzalo Higuain odejdzie z klubu w styczniowym okienku transferowym.

Czytaj dalej…

Wypożyczony z Juventusu Argentyńczyk, który w koszulce klubu z Lombardii zdobył w sumie osiem bramek w 21 rozegranych meczach, najprawdopodobniej przeniesie się do Chelsea Londyn, gdzie menedżerem jest Maurizio Sarri, z którym Latynos współpracował z powodzeniem w SSC Napoli, zdobywając 36 bramek w Serie A w sezonie 2015/16.

– Kiedy piłkarz podejmuje decyzję, trudno przekonać go do jej zmiany. Mamy ze sobą szczere relację i wszystko sobie mówimy bezpośrednio – wyznał Gattuso po meczu 1/8 finału Pucharu Włoch z Sampdorią Genua.

– Ciężko cokolwiek doradzać w takim przypadku, ponieważ kariera piłkarza trwa trzynaście lub czternaście lat. To jego decyzja, nie moja. Najważniejsze, że potrafiliśmy sobie o tym wszystkim powiedzieć twarzą w twarz – podkreślił opiekun Milanu.

– Nie sądzę, że był nieszczęśliwy z nami. Widziałem Gonzalo zawsze zadowolonego i mocno zaangażowanego w szatni – dodał Gattuso.

Komentarze