Gattuso: Popełniliśmy zbyt wiele błędów

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. Grzegorz Wajda

AC Milan przegrał w niedzielnych derbach Serie A z Interem Mediolan 2:3. Gennaro Gattuso, trener Rossonerich, powiedział, że jego podopieczni popełnili zbyt wiele błędów.

Czytaj dalej…

– W pierwszej połowie cały czas byliśmy pod wpływem pressingu rywali i nie potrafiliśmy sobie z tym poradzić. W drugiej dokonaliśmy kilku zmian. Mieliśmy jednak problemy z kontrami rywali, którzy wychodzili czwórką lub piątką zawodników – powiedział Gattuso w rozmowie z Sky Sport Italia.

– Jestem często krytykowany za to, że gramy zbyt defensywnie. Trzeba jednak pamiętać, jaką charakterystykę mają zawodnicy, których mam do dyspozycji – dodał.

– Myślę, że przy wyniku 0:2 każda inna drużyna już by się pewnie posypała. Inter jakość połączył z siłą fizyczną, ale jestem zadowolony z walki i gry moich podopiecznych. Nie zrobiliśmy tego, co chcieliśmy w pierwszej połowie, ale za to należy docenić Inter – podkreślił.

– Stworzyliśmy sobie sytuacje, byliśmy bardzo bliscy wyrównania w samej końcówce. Zostawialiśmy rywalom jednak zbyt wiele miejsca i popełniliśmy zbyt wiele błędów – stwierdził.

AC Milan zajmuje czwarte miejsce w tabeli, mając cztery punkty przewagi nad piątą AS Romą i dwa mniej od trzeciego Interu. W następnej kolejce Rossoneri zmierzą się w Genui z Sampdorią.

Komentarze