Gattuso po porażce: daliśmy z siebie wszystko

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso PressFocus

Gennaro Gattuso ujawnił kolejne problemy zdrowotne piłkarzy Napoli po czwartkowej porażce z Granadą (0:2) w Lidze Europy.

Neapolitańczycy zaliczyli bolesną porażkę z reprezentantem La Ligi. Gennaro Gattuso miał przed spotkaniem twardy orzech do zgryzienia, jako że ze względu na absencje, mógł wybierać spośród zaledwie dwunastu graczy występujących w polu.

Rewanż na stadionie imienia Diego Maradony będzie wymagał spektakularnego wysiłku, by odwrócić losy dwumeczu.

Musimy być bardziej precyzyjni. W czwartek stwarzaliśmy szanse i zasłużyliśmy na więcej. Nie ma sensu rozmawiać o ewentualnym awansie, bo priorytetem jest odzyskanie kontuzjowanych graczy – powiedział po spotkaniu Gennaro Gattuso. – Właśnie straciliśmy też Matteo Politano. Jaki jest sens w kwalifikowaniu się do kolejnej rundy, jeżeli nie mamy nikogo, kto mógłby grać? Jedyne, co możemy zrobić, to policzyć, ilu zostało nam dostępnych zawodników i zastanowić się, co dalej. W tej chwili brakuje nam 10 czy 11 piłkarzy. Politano ma problem z żebrami i nie może normalnie oddychać – dodał rozżalony Włoch.

Mimo tego, trener Azzurich nie przyjmuje absencji jako wystarczającego usprawiedliwienia porażki.

W piłce nożnej nie ma losu ani przeznaczenia. Są za to błędy. Popełniliśmy je i straciliśmy głupie bramki, za co zapłaciliśmy wysoką cenę. Myślę, że zespół przyjechała mecz i zrobił wszystko, na co było go stać w tej chwili – powiedział mistrz świata z 2006 roku.

Napoli przegrywało w tym sezonie już 12-krotnie i tylko trzy razy zdołało odwrócić wynik.

Być może brakuje nam determinacji. Powiedziałem Elmasowi, że popełnił kilka błędów, a on się podłamał. W piłce nożnej musisz wyrzucić to z głowy i iść dalej, a nie siedzieć i rozpamiętywać. Z pewnością jest to obszar, w którym Napoli musi się poprawić – ocenił podopiecznych Gattuso.

Przed czwartkowym rewanżem Azzurrich czeka jeszcze trudny, wyjazdowy pojedynek z Atalantą w Bergamo, który odbędzie się w niedzielę.

Komentarze