Gattuso: Piątek jest w świetnej formie

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. Grzegorz Wajda

AC Milan zremisował na wyjeździe z AS Romą 1:1 w niedzielnym meczu Serie A. Gennaro Gattuso, trener Rossonerich, pochwalił po spotkaniu Krzysztofa Piątka, który zdobył dla nich pierwszego gola w lidze.

Czytaj dalej…

– Piątek to jest zawodnik walczący z przeciwnikami. Kiedy otwarta jest przestrzeń do podania, to wtedy obrońcy muszą się wycofywać. To sprawia, że mamy więcej miejsca na boisku i musimy to wykorzystywać – powiedział Gattuso w rozmowie z Sky Sport Italia.

– Jest w świetnej formie. Niesamowicie nam w tej chwili pomaga – dodał.

– Uważam, że pierwsza połowa była bardzo zła w naszym wykonaniu. Natomiast w drugiej zmarnowaliśmy wiele obiecujących okazji, poprzez złe wybory lub niedokładne podania. Była przestrzeń na boisku, ale nie potrafiliśmy tego wykorzystać – żałował.

– Mamy jeden punkt. Możliwe, że Roma zasłużyła na więcej, ale są świetną drużyną z wielkim talentem. Wiedzieliśmy, że to będzie trudne spotkanie dla nas – stwierdził.

Zespół z San Siro zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Nad piątymi Giallorossimi ma punkt przewagi. Do trzeciego Interu Mediolan traci cztery “oczka”. W następnej kolejce AC Milan zmierzy się u siebie z Cagliari Calcio.

Komentarze