Gattuso: Piątek i Zapata są podobni do siebie

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. Grzegorz Wajda

Bardzo ciekawie zapowiada się sobotnia potyczka w ramach włoskiej ekstraklasy, w której AC Milan zmierzy się w delegacji z Atalantą BC. Na temat potyczki z Czarno-niebieskimi w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej głos zabrał.

Czytaj dalej…

– Atalanta gra bardzo fizycznie w piłkę nożną, ale są też w tej ekipie zawodnicy świetnie wyszkoleni technicznie. Będziemy potrzebować świetnej wydajności – mówił szkoleniowiec Rossonerich cytowany przez Football Italia.

– Mamy swoje pomysł, a rywal ma swoje. Musimy przygotować się, grać dobrze technicznie i nie przestawać walczyć – dodał Gattuso.

– Atalanta przyzwyczaiła już, że potrafi szybko przemieszczać się pod pole karne swoich przeciwników, więc musimy być na to przygotowani – kontynuował Włoch.

– Jutro zagramy z drużyną, który gra w piłkę nożną, która jest trudna do opanowania, ale my dzięki tego typu spotkaniom możemy się rozwijać – zaznaczył Gattuso.

Sobotnie starcia postrzegane jest jako pojedynek Krzysztofa Piątka z Duvanem Zapatą. Opiekun mediolańskiej ekipy zabrał głos na temat postawy Polaka i Kolumbijczyka.

– Spodziewałem się takiego wpływu na naszą grą Piątka. Nie jest kimś, kto dużo mówi, mówi o gola i to wszystko – rzekł włoski trener.

– To ktoś, kto sprawia mi wrażenie, że jest zmęczony rozgrzewką przed meczem, ale chce grać. Piątek i Zapata są trochę podobni do siebie, więc będziemy musieli uważać na napastnika rywali – skwitował.

Komentarze