Gattuso: Nigdy nie ma dobrego czasu na mecz z Juventusem

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. Grzegorz Wajda

Szkoleniowiec Napoli Gennaro Gattuso zdaje sobie sprawę, że w środowy wieczór jego drużynę czeka bardzo trudne spotkanie z Juventusem. Stawką meczu na Stadio Olimpico będzie Puchar Włoch.

Czytaj dalej…

– Nigdy nie ma dobrego czasu na spotkanie z Juventusem. To część ich DNA, część ich klubowej historii. Od wielu lat są konsekwentni i mają zawodników o wspaniałej mentalności – mówił Gattuso, cytowany przez Sky Sport Italia. – Musimy zagrać bardzo dobrze. Musimy ich szanować, bo na to zasługują, ale musimy również zagrać na naszych warunkach – kontynuował.

Sarri inspiracją dla Gattuso

Trener klubu z Neapolu, podczas konferencji prasowej, w samych superlatywach wypowiadał się o szkoleniowcu Starej Damy Maurizio Sarri.

– Podoba mi się wszystko w nim, nie będę temu zaprzeczał. Mówiłem to już wiele razy. W ciągu ostatnich kilku lat wiele razy kopiowałem i korzystałem z jego taktyki. Oglądałem bardzo wiele materiałów o tym, jak organizuje linię defensywy w swoich zespołach, jak zapoczątkował trend na większą ilość podań we włoskich piłce. Wszystko mi się to podoba – mówił szkoleniowiec Napoli.

Gattuso stanowczy w kwestii podejścia do treningów

Gattuso skomentował również sytuację z poniedziałkowego treningu, podczas którego odesłał do szatni Hirvinga Lozano. – Każdy, kto jest zmęczony, kto nie ma ochoty, kto nie jest przygotowany mentalnie, może po prostu zostać w szatni i opuścić trening. Wszyscy wiedzą, że wychodząc ze mną na boisko, muszą pracować na pełnych obrotach. Nie pozwolę nikomu zrujnować sesji treningowej – dodał trener Napoli.

Komentarze