Gattuso na gorącym krześle. Jego posada zagrożona

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso PressFocus

Jak donosi La Gazetta dello Sport, posada Gennaro Gattuso w Napoli jest zagrożona. Wściekły na szkoleniowca jest prezydent Aurelio De Laurentiis. Czarę goryczy miała przelać sobotnia porażka zespołu w meczu z Genoą (1:2).

To nie są udane tygodnie dla drużyny ze Stadio Olimpico. Napoli doznało porażki z Hellas Werona, a teraz nie sprostało kolejnemu niżej notowanemu rywalowi. Poskutkowało to tym, że dystans między zespołem Gennaro Gattuso a czołówką zwiększa się. Napoli zajmuje piątą pozycję, a jego strata do trzeciego Juventusu wynosi pięć oczek.

La Gazetta dello Sport donosi, że cierpliwość traci już prezydent Aurelio De Laurentiis. Zdaniem dziennikarzy najbliższy tydzień może przesądzić o losach Gennaro Gattuso. Napoli, by ocalić skórę trenera, musi awansować najpierw do kolejnej rundy Coppa Italia. W pierwszym meczu przeciwko Atalancie padł remis 0:0, a teraz Napoli czeka mecz na wyjeździe.

Trudne zadanie przeciwko Juventusowi

De Laurentiis oczekuje też podobno dobrego wyniku w kolejnym spotkania Serie A przeciwko Juventusowi, który zaplanowano na 13 lutego. Napoli nie będzie łatwo o korzystny rezultat, bo Stara Dama znajduje się w wysokiej formie.

Gennaro Gattuso jest szkoleniowcem zespołu z Neapolu od grudnia 2019 roku. Wcześniej pracował przez blisko dwa lata w AC Milan.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Na temat “Gattuso na gorącym krześle. Jego posada zagrożona

Gattuso nie jest cudotwórcą ale Napoli gra solidnie jak na swoje możliwości i nieciekawą atmosferę w klubie oraz w mieście Neapol, gdzie wiecznie ktoś z kimś jest na wojennej ścieżce a na domiar złego właściciel jest lekko szalony. Jak ktoś oczekuje ofensywnej gry i polotu a zatrudnia Rino to niech się nie dziwi że drużyna gra topornie ale za to u tego trenera zawsze jest porządek w obronie i przyzwoite wyniki niestety w pakiecie z nieatrakcyjną grą, moim zdaniem Napoli punktuje na miarę możliwości biorąc pod uwagę że wypadł im na dłużej Ruiz, Mertens czy Victor O i nie mogli skorzystać z Milika (przez głupotę właściciela) a Petangna, Elmas czy Di Lorenzo to nie są wybitni piłkarze to LE jest realnym celem dla Napoli na ten sezon a LM była by bardzo dużym sukcesem, bo na ta chwilę wydaje się że nikt z obecnego top3 już nie wypadnie poza top4 a więc w LM wygląda na to wylądują ekipy z Mediolanu i Juventus a o czwarte miejsce będzie toczyła się walka do końca.