Gattuso na dłużej w Napoli? Nowy kontrakt blisko

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. Grzegorz Wajda

La Gazzetta dello Sport informuje, że Gennaro Gattuso wkrótce zwiąże się z Napoli nowym kontraktem. Nowa umowa obowiązywałaby do 2023 roku i miałaby gwarantować Włochowi zarobki oscylujące na poziomie około dwóch milionów euro rocznie.

Czytaj dalej…

Uczeń zastąpił mistrza

Jedenastego grudnia 2019 roku ze stanowiska pierwszego trenera Napoli zwolniony został Carlo Ancelotti. W mediach od dawna pojawiały się informacje o tym, że utytułowany szkoleniowiec będzie musiał pożegnać się z tą posadą. Było to efektem słabej formy Neapolitańczyków oraz pogarszających się relacji w drużynie. Wtedy nie pomogła nawet wygrana 4:0 z Gent w ostatniej kolejce Ligi Mistrzów. Triumf ten był bowiem pierwszym zwycięstwem jego zespołu od 23 października. Na następcę Ancelottiego wybrano Gennaro Gattuso, czyli jego byłego podopiecznego w Milanie.

Nowy menedżer nie miał łatwego zadania, ponieważ w momencie przejmowania zespołu drużyna była w kryzysie. Niektórzy mówili, że Azzurri będą w stanie powalczyć nawet z Juventusem i Interem o tytuł mistrzowski. Rzeczywistość okazała się brutalna, ponieważ po piętnastu kolejkach Napoli było siódme z siedemnastoma punktami straty do prowadzącego Interu. Gattuso miał, więc tchnąć w zespół nową energię i sprawić, że piłkarze zaczną grać na miarę swoich możliwości.

Pierwsze trofeum

Pierwsze sześć meczów nie było łatwe, ponieważ Napoli przegrało cztery razy, przy dwóch zwycięstwach. Ulegli Parmie, Interowi, Lazio i Fiornetinie. W dalszej części sezonu było już lepiej i do momentu zawieszenia ligi Gattuso łącznie miał już na koncie dziewięć zwycięstw, jeden remis i pięć porażek.

Po restarcie rozgrywek Azzurri rozpoczęli granie od Coppa Italia, które okazało się bardzo udaną przygodą. Najpierw zremisowali 1:1 z Interem, co wobec wcześniejszej wygranej 1:0 dało im awans do finału. Tam zmierzyli się z Juventusem. Aby wyłonić zwycięzcę potrzebne były karne, w których zwyciężyło Napoli. Decydującego gola strzelił Arkadiusz Milik i Azzurri mogli cieszyć się z pierwszego trofeum od sześciu lat. Gattuso już w debiutanckim sezonie w Neapolu mógł cieszyć się z wygrania pucharu. Ligowe rozgrywki zakończyli na siódmym miejscu ze stratą 21. punktów do mistrza Juventusu

Nowa umowa już wkrótce?

Ten sezon Napoli rozpoczęło udanie, ponieważ wygrali wszystkie mecze, które rozegrali. Nie stawili się w Turynie na starciu z Juventusem, za co utrzymali walkower. W tabeli są na szóstym miejscu i dziś rozegrają wyjazdowe spotkanie z Benevento.

Dobry start zespołu oraz całokształt pracy Gattuso może wkrótce zostać wynagrodzony, ponieważ według informacji La Gazzetta dello Sport, Aurelio De Laurentiis ma do świąt Bożego Narodzenia zaproponować mu nową umowę. Obecna obowiązuje do 30 czerwca przyszłego roku. Nowa ma zagwarantować pobyt Gattuso na Stadio San Paolo do końca sezonu 2022/2023, z opcją przedłużenia o kolejny rok. Ponadto trener dostałby podwyżkę i zgodnie z nowym kontraktem zarabiałby około 1,9 miliona euro rocznie. Początkowo planowano dokonać tego później, ale prezydent klubu chce załatwić sprawę szybciej.

Komentarze