Gattuso: musimy na nowo odkryć energię i entuzjazm

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso Pressfocus

Azzurri przespali początek spotkania na Gewiss Stadium i w ostatecznym rozrachunku ulegli Atalancie (1:3). Starcie w Bergamo dość szybko ułożyło się po myśli gospodarzy, którzy w odstępie kilku minut strzelili dwie bramki. Ostatecznie w finale Pucharu Włoch zagra Atalanta z Juventusem. We Włoszech mówi się, że dni Gennaro Gattuso w Neapolu są policzone. W najbliższym czasie powinniśmy poznać również ostateczne stanowisko prezesa Błękitnych, który na razie milczy.

Legenda Serie A uratuję posadę trenera po meczu z Juve?

W wyjściowej jedenastce Napoli zabrakło kilku kluczowych piłkarzy. To właśnie wymuszona kwarantanną absencja ostoi defensywy, jakim jest Kalidou Koulibaly była widoczna gołym okiem. W obronie dwóch stoperów zagrało ze sobą po raz pierwszy, co można było zauważyć już po pierwszym kwadransie. Rrahmani i Maksimovic potrzebowali ponad półgodziny, zanim zaczęli wykorzystywać w pełni swoje możliwości. Gattuso musiał radzić sobie również bez Mertensa, Manolasa, czy Ghoulama. Już przed spotkaniem z Atalantą we włoskich mediach nie milkły echa, że dni legendy Serie A za sterami Błękitnych są policzone. Kredytem zaufania miały być dobre wyniki w Bergamo i w sobotę przeciwko Juventusowi w lidze. W pomeczowym wywiadzie 43-latek wiedział na czym stoi i nie owijał w bawełnę: W tej chwili musimy pomyśleć o ponownym rozpoczęciu, musimy na nowo odkryć energię i entuzjazm. W obronie postawiłem na dwóch stoperów, którzy nigdy razem nie grali. Więc trzeba pogratulować chłopcom, ale jednocześnie ich poprawić. Kiedy grasz co trzy dni, nie jest lekko. W sobotę czeka nas trudne spotkanie, ale wszyscy jesteśmy zmotywowani. Kiedy grasz z Juve, bodźce przychodzą same, problemem będzie tylko odzyskanie pełni sił w tak krótkim czasie – dodał Gattuso.

De Laurentiis na razie milczy

Dobrze wiemy, że prezes Napoli słynie z pochopnych decyzji, a w niektórych przypadkach jest nieugięty. Kilka dni temu włoski dziennikarz, Gianluca Di Marzio odniósł się do całej sytuacji. Według jego informacji obie strony doszły do porozumienia i Gattuso pozostanie na stanowisku trenera do końca sezonu. Na razie De Laurentiis postanowił dać szansę byłemu piłkarzowi Milanu, aby dokończył obecny sezon. Jednak w Neapolu głośno mówi się, że w czerwcu Gennaro przestanie pełnić funkcję pierwszego trenera Azzurrich. Sam zainteresowany krótko podsumował plotki o odejściu: De Laurentiis? Nie rozmawiałem z nim – powiedział na sam koniec konferencji 43-latek. Rywalizacja Napoli z Juventuesm zaplanowana jest na sobotę. Pierwszy gwizdek usłyszymy już o godzinie 18:00, natomiast transmisję meczu “na żywo” przeprowadzi Eleven Sports 1.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. marca 2022 15:42.

Komentarze