Gattuso: Mogliśmy atakować z większą determinacją

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. Grzegorz Wajda

Trener SSC Napoli Gennaro Gattuso nie krył satysfakcji po wygranej w Mediolanie z Interem 1:0 w pierwszym meczu półfinałowym półfinału rozgrywek o Puchar Włoch.

Czytaj dalej…

Na Stadio Giuseppe Meazza w podstawowym składzie gości wybiegł na murawę Piotr Zieliński. Pomocnika reprezentacji Polski zastąpił osiem minut przed końcem Brazylijczyk Allan. Dziewięć minut wcześniej na boisko wszedł Arkadiusz Milik. Napastnik reprezentacji Polski zmienił wówczas Belga Driesa Mertensa.

Zwycięskiego gola dla “Błękitnych” zdobył trzynaście minut po przerwie efektownym uderzeniem z dystansu Hiszpan Fabian Ruiz. Rewanż odbędzie się 5 marca w Neapolu.

– Kiedy grasz przeciwko tak silnej drużynie jak Inter, musisz ich szanować i dać coś więcej. Gratuluję moim chłopcom, ale zawsze chcę widzieć takie podejście, ponieważ czeka nas jeszcze w tym sezonie siedemnaście spotkań – wyznał Gattuso dla Rai Sport.

– Musimy szanować każdego przeciwnika. Inter to mocny zespół, który łączy siłę fizyczną z techniką. Oczywiście musieliśmy zneutralizować ich napastników. Mogliśmy jednak atakować z większą determinacją w pierwszej połowie, ponieważ popełnialiśmy wiele błędów, kiedy Inter gwałtownie naciskał – podkreślił opiekun ekipy z Kampanii.

– Musimy poprawić grę bez piłki. Nie możemy również nikogo lekceważyć. Musimy kontynuować naszą pracę, ponieważ niczego jeszcze nie osiągnęliśmy – podsumował Gattuso.

Komentarze