Gattuso: Milan nie jest spójny

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. Grzegorz Wajda

AC Milan pokonał w sobotni wieczór Fiorentinę w stosunku jeden do zera. Opiekun Milanu, Gennarro Gattuso, na konferencji pomeczowej przyznał jednak, że jego drużyna nadal nie wygląda tak jakby sobie tego życzył.

Czytaj dalej…

– Cieszę się ze zwycięstwa, ale wiem też, że jako klub straciliśmy w tym sezonie zbyt wiele punktów w spotkaniach, które mogliśmy wygrać. Zmarnowaliśmy całą masę szans na utrzymanie czwartej pozycji – zaczął Gattuso.

– To nasz główny problem. Remisujemy lub przegrywamy mecze w których jesteśmy stroną przeważającą. Tak było m.in. w starciu z Torino, które powinno zakończyć się innym wynikiem. Milan nie jest spójny – dodał.

Następnie opiekun Milanu odpowiedział dziennikarzom na kilka pytań odnośnie konkretnych zawodników.

– Sprawa z Bakayoko? Następnego dnia już zapomniałem o całym zamieszaniu. Nie obchodzi mnie co zawodnik powiedział do mnie. Najważniejsze jest dobro klubu. Jeśli jest mi potrzebny i szanuje barwy które nosi, a także kolegów z drużyny, to pewne sprawy odkładam na boczny tor – przyznał Gattuso.

– Piątek? On ma bardzo dobry sezon. W Genoi osiągnął swoje cele, a potem dał nam wiele ważnych goli. Nie powinien się więc martwić o to, że teraz nie strzela – podsumował.

Komentarze