Gattuso: Milan dobrze się bawi

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. Grzegorz Wajda

AC Milan wygrał w piątkowy wieczór 3:1 w delegacji z Atalantą BC. Niewykluczone, że ta wiktoria będzie w przyszłości kluczowa dla mediolańczyków w walce o miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów. Po zakończeniu meczu zwycięstwem rozkoszował się szkoleniowiec Rossonerich w osobie Gennaro Gattuso.

Czytaj dalej…

– Wydaje mi się, że sekretem naszej gry jest praca, którą wykonali napastnicy, sprawiając, że wyłączyliśmy z gry skrzydłowych rywala. Mamy ogromne pragnienie posiadania piłki, stąd staramy się cały czas atakować przeciwnika. W kolejnych meczach musimy podążać tym samym szlakiem – powiedział trener Milanu przed kamerą Sky Sport Italia.

– Ogólnie drużyna bawi się grą, jest entuzjastycznie nastawiona do swoich występów. Zawodnicy są szczęśliwi, że mają okazję grać ze sobą i trenować. Musimy utrzymać tę jakość, która wraz z naszą pracą, którą wykonujemy, powinna dawać efekty – dodał Gattuso.

Szkoleniowiec mediolańskiej ekipy pozwolił sobie także na kilka słów na temat Lucasa Paquety i Krzysztofa Piątka. Obaj zawodnicy są aktualnie kluczowymi postaciami w grze Rossonerich.

– Piątek i Paqueta powinni być zadowoleni z tego, co robią, ale jeśli robią to dobrze, to także dzięki kolegom z zespołu. Cała drużyna dobrze funkcjonuje i to cieszy – zaznaczył Gattuso.

Komentarze