Gattuso i Inzaghi mogą zamienić się posadami

Gennaro Gattuso i Simone Inzaghi
Gennaro Gattuso i Simone Inzaghi fot. PressFocus

Napoli i Lazio może według medialnych doniesień zamienić się trenerami latem. Gennaro Gattuso już podjął podobno decyzję o rozstaniu z ekipą ze Stadio Diego Armando Maradony. Niepewny swojej przyszłości jest natomiast Simone Inzaghie w szeregach rzymian.

Napoli i Lazio podmienią się szkoleniowcami?

Napoli i Lazio według informacji włoskich dziennikarzy mogą ostatecznie zawrzeć nieoficjalny pakt w sprawie wymiany szkoleniowców. Szeregi Orłów mógłby przejąć Gennaru Gattuso, co wydaje się ciekawym rozwiązaniem. Menedżerem aktualnego trenera Napoli jest Jorge Mendes, reprezentując również Jose Morunho. Gdyby faktem stało się, że Gattuso zakotwiczy w stolicy Włoch, to Portugalczyk “załatwiłby” trenerów dwóm ekipom z Rzymu.

Tymczasem zespół Azzurrich może przejąć Simone Inzaghi. Jest to o tyle ciekawe, że jeszcze niedawno dużo mówiło się we włoskich mediach o tym, że nowym opiekunem Napoli ma zostać Luciano Spalletti. Były trener Interu Mediolan porozumiał się już podobno z prezydentem klubu z południa Włoch.

Z drugiej jednak strony Lazio wciąż nie przekazało o tym, że aktualny trener Orłów poprowadzi zespół w kolejnej kampanii. Możliwe jest zatem, że Inzaghi latem rozstanie się z klubem z Wiecznego Miasta. Il Mattino twierdzi jednocześnie, że trener miał otrzymać zielone światło na prowadzenie rozmów z Napoli.

W najbliższy weekend w Italii rozegrana zostanie ostatnia kolejka Serie A. Azzurri zmierzą się na swoim stadionie z Hellas Werona. Tymczasem zawodnicy Lazio na wyjeździe zagrają z Sassuolo. Godne odnotowania jest to, że Napoli wciąż liczy się w grze o miejsce premiowane możliwością gry w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Rzymianie mieli natomiast już wcześniej zapewniony udział w Lidze Europy w kolejnym sezonie.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 23. maja 2021 20:40.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze