Gattuso: Higuain nigdy nie mówił, że chce odejść

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. Grzegorz Wajda

Przed starcem o Superpuchar Włoch szkoleniowiec AC Milanu przekonywał, że Gonzalo Higuain nigdy nie powiedział mu, że chce odejść z klubu. Argentyńczyk w ostatnim czasie łączony jest z przeprowadzką do Chelsea FC.

Czytaj dalej…

– Podejmuję decyzje dotyczące składu, opierając się na tym, jak zawodnicy trenowali w ciągu tygodnia i jak pracują ze sztabem szkoleniowym i kolegami z drużyny – powiedział Gennaro Gattuso w trakcie wtorkowej konferencji prasowej.

– W tej chwili muszę powtórzyć te same słowa, które już mówiłem. Istnieje wiele plotek, ale Higuain trenuje dobrze, współpracując ze wszystkimi tak jak ma to w zwyczaju – dodał.

– Zobaczymy, czy zagra przeciwko Juve, czy nie. Musi zdecydować, co zrobić, jak rozwiązać ten problem, ale muszę zaznaczyć, że w trakcie treningów wykazuje się niezwykle profesjonalnym podejściem – kontynuował.

– Zgadzam się, że po niewykorzystaniu rzutu karnego i czerwonej kartce przeciwko Juventusowi coś stało się w jego głowie. Zobaczymy, jak będzie tym razem. Jak już powiedziałem, trenerowi nie jest łatwo zmienić zawodnika, więc muszę skoncentrować się na tym, jak najlepiej wykorzystać walory poszczególnych piłkarzy – mówił.

– Chciałbym też powtórzyć, że Gonzalo Higuain nigdy nie powiedział mi, że chce odejść. Czekam na to – uzupełnił.

Komentarze