Gattuso: Dzisiaj wszystko się zmieniło

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. Grzegorz Wajda

Gennaro Gattuso udzielił ostatnio ciekawego wywiadu Włoskiej Agencji Prasowej, sugerując, że w dzisiejszych czasach piłkarze bardzo się zmienili. Zdaniem szkoleniowca AC Milanu, gdy zawodnikom każde się zrobić jakieś zadanie często zaczynają narzekać, szukając różnych wymówek.

Czytaj dalej…

Gattuso bronił barw Milanu w jednym z najlepszych okresów w historii tego klubu. Aktualny opiekun miał między innymi okazję wygrać dwukrotnie mistrzostwo Serie A, wygrywając tyle samo razy Ligę Mistrzów. Przypomnijmy, że Włoch broni barw mediolańskiej ekipy w latach 1999-2012.

– W Milanie zawsze panowały pewne zasady, których nikt nie mógł złamać – mówił Gattuso cytowany przez Football Italia.

– Kilka razy zdarzało się, że Adriano Galliani, czy Silvio Berlusconi musieli interweniować. W tamtych czasach piłkarze mieli inną mentalność, szanując historię klubu. Dzisiaj jest o to znacznie trudniej – zaznaczył opiekun Czerwono-czarnych.

– Pamiętam, że kiedyś, gdy po raz pierwszy goliłem się w ośrodku Milanello, zostawiając włosy w umywalce, zostałem ustawiony do pionu przez Alessandro Costacurtę i już nigdy później nie popełniłem tego błędu – powiedział Gattuso.

– Dzisiaj jest inaczej. Staram się wprowadzić u piłkarzy mentalność, która miała miejsce kiedyś, ale nie jest to łatwe – zaznaczył 41-latek.

– Pewne jest, że dzisiaj trener musi znaleźć grupę piłkarzy, którzy są gotowi na poświęcenia, aby poprawiać swoje umiejętności. W każdym razie trzeba być ostrożnym, aby nie powiedzieć czegoś, co może urazić jednego, czy drugiego zawodnika – kontynuował Włoch.

– Wystarczy, że coś źle powiesz, to piłkarze zaczną marudzić i narzekać. Wszystko się dzisiaj zmieniło – skwitował Gattuso.

Komentarze