Gattuso: Cutrone i Piątek na razie nie będą grać razem

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. Grzegorz Wajda

AC Milan zremisował bezbramkowo w sobotni wieczór na swoim stadionie z SSC Napoli, z czego zadowolony po zakończeniu spotkania był szkoleniowiec Rossonerich. Gennaro Gattuso po zakończeniu meczu wypowiedział się między innymi na temat ewentualnej wspólnej gry w ataku Krzysztofa Piątka i Patricka Cutrone.

Czytaj dalej…

– Graliśmy przeciwko fantastycznej drużynie, prezentując się dobrze w pierwszej połowie – mówił trener Milanu w rozmowie z telewizją DAZN.

– Napoli to przeciwnik, który zawsze stara się dominować, więc nie da się ukryć, że dzisiaj to ten zespół miał przewagę. W drugiej części gry staraliśmy się odgryźć na przeciwniku, ale zmagaliśmy się też ze zmęczeniem. Ogólnie jestem jednak zadowolony z wywalczonego punktu – zaznaczył Gattuso.

– Wiadomo, że gdybyśmy ustrzegli się kilka błędów, to moglibyśmy mieć więcej sytuacji. Często zdarza się tak, że nie potrafimy wykończyć swoich sytuacji, więc na tym będziemy musieli popracować – dodał Włoch.

W ostatnich 20 minutach sobotniej potyczki na placu gry zameldował się Polak Piątek, co zrodziło pytania, czy polski napastnik będzie mógł grać w ataku z jeszcze jednym napastnikiem. Gattuso wypowiedział się w tej kwestii.

– Gra dwójką napastników jest możliwa, ale jeszcze nie teraz. Na razie Piątek i Cutrone nie będą grać razem, bo zburzyłoby to naszą równowagę w zespole, więc na razie nie będę realizował tego planu – skwitował.

Rossoneri w tabeli włoskiej ekstraklasy plasują się aktualnie na czwartej pozycji z dorobkiem 35 punktów na koncie.

Komentarze