Gattuso: Cieszymy się, że mamy Piątka u nas

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. Grzegorz Wajda

AC Milan pokonał we wtorkowy wieczór w roli gospodarza 2:0 SSC Napoli w spotkaniu 1/4 finału Pucharu Włoch. Awans mediolańczykom do kolejnej fazy rozgrywek zapewnił Krzysztof Piątek, notując dwa premierowe trafienia w nowej drużynie. Po zakończeniu mecz pochwał w kierunku Polaka nie szczędził szkoleniowiec Rossonerich.

Czytaj dalej…

– Gratuluję chłopakom, ponieważ zaliczyliśmy świetny występ przeciwko wspaniałej drużynie. Dobrze się broniliśmy, z bardzo dobrej strony pokazali się Lucasa Paqueta i Sami Castillejo, co pozwoliło nam odnieść zwycięstwo – powiedział trener Milanu przed kamerą Rai Sport.

– Co do Piątka to strzelec wyborowy. Drugiego gola sam sobie wypracował, tworząc sobie sytuację strzelecką z niczego. Cieszymy się, że mamy go u nas, ale muszę pogratulować występu całemu zespołowi – dodał Gattuso.

– Napoli to drużyna, która lubi utrzymywać się przy piłce. Taką grą zmusza rywala do dużego wysiłku. Przeciwko takim zespołom trzeba się mądrze bronić i tak właśnie graliśmy – kontynuował Włoch.

– Graliśmy świetną piłkę na początku sezonu, ale pamiętam, że mieliśmy nieszczelną defensywę. Teraz jesteśmy bardziej poukładani – zaznaczył opiekun Milanu.

– Musimy przede wszystkim dążyć do tego, aby grać solidnie w defensywie, a potem znajdziemy drogę do tego, aby strzelić gola – skwitował Gattuso.

Komentarze