Piotr Zieliński
Piotr Zieliński PressFocus

Trener Napoli uważa też, że jego zespół zasłużył na kredyt zaufania za to, że wysokie zwycięstwo nad Fiorentiną (6:0) wyglądało na osiągnięte bez większego wysiłku.

Zespół z Neapolu wysoko pokonał swoich rywali. Po spotkaniu wypowiadał się trener drużyny, Gennaro Gattuso.

To wyglądało na łatwy mecz, ale taki nie był. David Ospina zanotował świetną paradę, gdy prowadziliśmy zaledwie jedną bramką – ocenił były pomocnik Milanu.

Szkoleniowiec uznał też, że kluczowa okazała się akcja dająca trzecią bramkę.

Najważniejsza była asysta Lorenzo Insigne. Po tym stracili sporo zapału. Straciliśmy kilka okazji, ale generalnie byliśmy bardzo skuteczni. To był wspaniały występ, potrzebujemy takiego także w środę – odniósł się do nadchodzącego pojedynku z Juventusem, którego stawką będzie Superpuchar Włoch.

Szkoleniowiec Napoli docenił także koncentrację swoich zawodników.

To niełatwe, by utrzymać skupienie, gdy do przerwy prowadzisz 4:0. Dlatego krzyczałem przy linii w drugiej połowie. Popełniliśmy sporo błędów w domowych meczach, więc chciałem, by zawodnicy do ostatniego gwizdka podchodzili do rywali poważnie – powiedział słynny “Rino”.

Następnie Włoch pochwalił poszczególnych graczy, skupiając się na Piotrze Zielińskim.

Jestem szczęśliwy, mając piłkarzy, jak Fabian Ruiz, Piotr Zieliński czy Tiemoue Bakayoko. Zawodników mających jakość, ale i balans wprowadzony przez Diego Demme jest konieczny. Pozostali dają mi rozwiązania innych problemów. Zieliński może grać w każdej roli, ma tak wiele jakości. Gdy jest zdrowy, sam pokrywa większość przestrzeni na boisku. Jeśli znajdzie się blisko bramki, jest niebezpieczny. To kompletny gracz, który ma jeszcze pole do poprawy w kwestii mentalności – ocenił reprezentanta Polski jego trener.

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu Napoli wskoczyło na najniższy stopień podium Serie A. W środę Azzurrich czeka wspomniany mecz o Suerpuchar Włoch, a za tydzień w lidze zmierzą się z Hellasem Werona.