Gattuso chciał Ribery’ego w Milanie

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. Grzegorz Wajda

Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom włoskich mediów, to gdy trenerem AC Milanu był jeszcze Gennaro Gattuso, to był temat pozyskania Francka Ribery’ego do ekipy z Lombardii. Zwolennikiem pozyskania tego piłkarza był właśnie były szkoleniowiec Rossonerich, ale veto w tej kwestii postawili decydenci Milanu.

Czytaj dalej…

W związku z powyższym ostatecznie doświadczony francuski zawodnik dołączył do ACF Fiorenriny, gdzie w trakcie trwającej kampanii w siedmiu spotkania zdobył dwie bramki, notując też jedną asystę.

– Wciąż nie rozumiem, dlaczego sternicy Milanu zdecydowali się zatrudnić Marco Giampaolo, aby następnie zwolnić go i zastąpić go Stefano Piolim – mówił Massimo Brambati w rozmowie z Radio TMW.

– Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem było zatrzymanie Gattuso i realizować jego pomysły na budowe zespołu. Wiem, że w trakcie jednego ze spotkań z władzami klubu poprosił o pozyskanie trzech doświadczonych piłkarzu, w tym dwóch, którzy byli do pozyskania na zasadzie wolnego transferu – kontynuował Włoch.

– Jednym z zawodników, których chciał Gattuso był Ribery, który bardzo dobrze radzi sobie teraz w szeregach Violi. Milan jednak odrzucił wszelkie sugestie ówczesnego trenera – skwitował 53-latek urodzony w Mediolanie.

Komentarze