Gattuso chce grać z Juventusem

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. Grzegorz Wajda

Szkoleniowiec Napoli Gennaro Gattuso nie traci nadziei i wierzy, że decyzja w sprawie nierozegranego meczu z Juventusem zostanie zrewidowana, a obie drużyny będą mogły zmierzyć się na boisku.

Czytaj dalej…

Napoli świetnie spisuje się od początku obecnego sezonu. Drużyna Gennaro Gattuso wygrała wszystkie cztery rozegrane spotkania (2:0 z Parmą, 6:0 z Genoą, 4:1 z Atalantą i 2:1 z Benevento), ale w ligowej tabeli ma na koncie pięć spotkań i tylko 11 punktów. To konsekwencja decyzji Komisji Dyscyplinarnej, która ukarała klub z Neapolu walkowerem za niestawienie się na spotkanie z Juventusem i dodatkowo odjęciem jednego punktu.

W Neapolu liczą na zmianę decyzji

W klubie ze Stadio San Paolo nie zgadzają się z takim werdyktem i zamierzają się starać o jego zmianę. Szkoleniowiec zespołu Gennaro Gattuso podkreśla, że był za wyjazdem do Turynu rozegraniem meczu z Juventusem w pierwotnym terminie, ale miało to zostać uniemożliwione przez lokalne służby sanitarne (ASL). Ze stanowiskiem klubu nie zgodziła się jednak Komisja Dyscyplinarna.

– To nie my podjęliśmy decyzję. Dla nas lepiej było pojechać i rozegrać to spotkanie, ponieważ faktem jest, że Juventusu jest cały czas w budowie. Ale oczywiście nam także brakowało ważnych zawodników jak Zieliński i Elmas – powiedział Gattuso. – Jak już to mówiłem, to nie my zdecydowaliśmy. Byliśmy w autobusie między piątą a siódmą, a potem powiedziano nam, abyśmy nie odjeżdżali – kontynuował.

– Mam nadzieję, że rozegramy to spotkanie i że podjęte decyzje zostaną zrewidowane – dodał szkoleniowiec włoskiego zespołu.

Juventus od początku sezonu nie spisuje się najlepiej. Choć nie doznał jeszcze porażki, to w czterech rozegranych na boisku spotkaniach zapisał na swoje konto tylko sześć punktów (jedno zwycięstwo i trzy remisy).

Komentarze