Gattuso: Awans do Ligi Mistrzów naszym scudetto

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. Grzegorz Wajda

Wciąż niepewny swojej przyszłości w AC Milanie wydaje się Gennaro Gattuso. Trener Rossonerich w takcie konferencji prasowej przed starcem mediolańczyków UC Sampdorią przyznał jednak, że nie myśli o tym, co czeka go za dwa miesiące, a skupia się na zrealizowaniu celu, którym jest awans Milanu do Ligi Mistrzów.

Czytaj dalej…

– Dzisiaj nie jest priorytetem klubu, co będzie ze mną za dwa miesiące – powiedział Gattuso w trakcie spotkania z dziennikarzami.

– Ja też myślę tylko o osiągnięciu celu, który jest kluczowy dla klubu, chłopaków i mojego własnego rozwoju – dodał trener.

– Za dwa miesiące powiem to, co naprawdę myślę. Na razie koncentruję się tylko na mojej pracy i staram się doprowadzić Milan, do miejsca, na które zasługuje – zaznaczył Włoch.

– Derby na pewno były da mnie ciosem. Porażka w takim meczu na pewno boli, ale nie możemy zapominać, że jesteśmy aktualnie na naszym osobistym pierwszym miejscu, które jest naszym celem na koniec sezonu – powiedział.

– Na początku sezonu mówiliśmy o tym, że naszym scudetto będzie awans do Ligi Mistrzów i tylko na tym się skupiamy. Pozostało nam do końca sezonu 10 spotkań do rozegrania i musimy po nich znaleźć się na tej pozycji, na której jesteśmy obecnie – skwitował.

Przypomnijmy, że Milan plasuje się aktualnie na czwartej pozycji w ligowej tabeli, mając 51 punktów.

Komentarze