Gasperini: Zyskaliśmy coś więcej niż jeden punkt

Serie A
Serie A

Atalanta zremisowała w niedzielnych derbach Lombardii z Interem Mediolan 0:0. Gian Piero Gasperini, trener drużyny z Bergamo, powiedział, że ten wynik jest bardzo cenny dla jego zespołu przed końcową fazą sezonu.

Czytaj dalej…

– Bez wątpienia rozegraliśmy solidne spotkanie. Pokazaliśmy wielki charakter, a nie było nam łatwo przeciwko tak silnej drużynie jaką jest Inter – powiedział Gasperini w rozmowie z Sky Sport Italia.

– Trzymaliśmy się w tym meczu naprawdę dobrze. Uważam, że zyskaliśmy coś więcej niż ten jeden punkt. Oczywiście musieliśmy zagrać z trochę innym nastawieniem ze względu na brak Duvana Zapaty – przyznał.

Jego podopieczni zajmują piąte miejsce w tabeli, mając taki sam dorobek punktowy jak czwarty AC Milan. W następnej kolejce Atalanta zmierzy się u siebie z Empoli FC. Bardzo blisko są też AS Roma, Torino FC i Lazio Rzym.

– Wiele drużyny jest w czołówce. Zostało nam siedem kolejek do rozegrania. Nie wykluczyłbym z walki o puchary nawet Torino. Uważam, że Inter jest już pewny awansu do Ligi Mistrzów. My nie mamy się o co martwić. Potrzeba jeszcze kilka tygodni, abyśmy mogli zacząć wierzyć w realizację naszego celu – przyznał.

Komentarze