Gasperini wyklucza odejście. “To dla nas ważny gracz”

Duvan Zapata
Duvan Zapata PressFocus

Mimo informacji dotyczących zainteresowania z Premier League Duvan Zapata nie opuści Atalanty. A na pewno nie w tym okienku transferowym. Rozstanie z Kolumbijczykiem wykluczył Gian Piero Gasperini, szkoleniowiec ekipy z Bergamo.

  • Duvan Zapata znalazł się na celowniku kilku klubów z Premier League
  • Kolumbijczyk był łączony z odejściem z Atalanty, ale wiele wskazuje na to, że pozostanie w Bergamo
  • Trener Orobicich chce zatrzymać 31-latka w swojej ekipie

Zapata nie dla klubów z Premier Legue

W tym tygodniu pojawiły się pierwsze pogłoski związane z potencjalną zmianą klubowych barw w wykonaniu Duvana Zapaty. Zainteresowanie Kolumbijczykiem miał wyrażać Everton, który chciał pozyskać napastnika Atalanty na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu za około 17 milionów euro. Definitywny transfer mógłby zostać przeprowadzony w przypadku utrzymania The Toffees w Premier League. Do wyścigu o podpis 31-latka dołączyły także inne ekipy z Anglii, w tym Nottingham Forest i West Ham.

Jednak wszystko wskazuje na to, że Duvan Zapata nie opuści Gewiss Stadium, a przynajmniej nie w zimie. Jak przekazał Fabrizio Romano, Gian Piero Gasperini, szkoleniowiec ekipy z Bergamo, wykluczył pożegnanie Kolumbijczyka: – Nie podobają mi się te wszystkie historie o Zapacie. Doznał kontuzji, ale jest dla nas ważnym zawodnikiem – powiedział włoski szkoleniowiec.

Były snajper Udinese może pochwalić się doskonałymi wynikami strzeleckimi w Serie A, ale w tym sezonie prezentuje się poniżej oczekiwań. W ligowych 12 spotkaniach tylko raz trafił do siatki. Zmiana otoczenia miała pozytywnie wpłynąć na wyniki 31-latka, ale na razie nie zanosi się na to, by klub pozwolił mu odejść. O powrót do optymalnej dyspozycji Zapata powalczy w koszulce Orobicich.

Komentarze