Gasperini: W rewanżu chcemy udowodnić, że zasługujemy na awans

Gian Piero Gasoerini
Gian Piero Gasoerini fot. Grzegorz Wajda

– W rewanżu musimy być bardziej precyzyjni, jeśli chcemy dostać się do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Chcemy udowodnić, że zasługujemy na awans – powiedział Gian Piero Gasperini podczas konferencji prasowej.

Czytaj dalej…

Atalanta BC pokonała przed własną publicznością Valencię CF 4:1 (2:0) w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Był to pierwszy w historii występ klubu z Lombardii w fazie pucharowej Champions League.

– Z jednej strony jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ przed meczem taki wynik przyjęlibyśmy w ciemno. Ostatecznie jednak żałujemy, że straciliśmy gola na wyjeździe, ponieważ tak naprawdę nie powinniśmy byli do tego dopuścić. Euforia momentami sprawiała, że traciliśmy koncentrację – skomentował Gasperini.

– W rewanżu musimy być bardziej precyzyjni. Jeśli chcemy dostać się do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, musimy również grać w ten sposób na Mestalla co w pierwszym spotkaniu. Musimy udowodnić, że zasługujemy na to, pokazać naszą siłę. Przeanalizujemy teraz, co zrobiliśmy źle i wyciągniemy wnioski z tych błędów. W rewanżu chcemy udowodnić, że zasługujemy na awans – dodał włoski szkoleniowiec.

Rewanż zostanie rozegrany 10 marca na Estadio Mestalla w Walencji.

Komentarze