Gasperini: To mogło być znakomite spotkanie

Gian Piero Gasoerini
Gian Piero Gasoerini fot. Grzegorz Wajda

Atalanta BC pokonała na wyjeździe US Sassuolo 4:1 w sobotnim meczu Serie A. Gian Piero Gasperini, trener drużyny z Lombardii, nie był jednak do końca zadowolony z tego, że jego podopieczni nie zaoszczędzili więcej sił na wtorkowe spotkanie Ligi Mistrzów.

Czytaj dalej…

– Jeśli zawsze będziemy grali jak w pierwszych 30 minutach tego spotkania to byłoby doskonale. Gdy drużyna gra w ten sposób, to stwarza sobie mnóstwo sytuacji – powiedział Gasperini w rozmowie z DAZN.

– Chcieliśmy kontrolować mecz w drugiej połowie, aby zaoszczędzić sobie energię na wtorkowe spotkanie, a najlepszym sposobem na to jest utrzymywanie się przy piłce – dodał.

– Zamiast tego, graliśmy zbyt statycznie. Łatwo pozbywaliśmy się piłki i musieliśmy za nią biegać. Szkoda, bo to mogło być znakomite spotkanie w naszym wykonaniu – stwierdził.

Jego podopieczni zajmują trzecie miejsce w tabeli ligowej ze zdobytymi 13 punktami. W następnej kolejce zagrają z Lecce. Najpierw jednak we wtorek zmierzą się w Lidze Mistrzów u siebie z Szachtarem Donieck.

Komentarze