Gasperini: To był pokaz dojrzałości zespołu

Serie A
Serie A

Trener Atalanty Bergamo Gian Piero Gasperini nie krył zadowolenia i satysfakcji po wyjazdowej wygranej z Cagliari Calcio 1:0 w drugim poniedziałkowym meczu 22. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.

Czytaj dalej…

Na Sardegna Arena zwycięskiego gola zdobył pięć minut po zmianie stron uderzeniem głową Hans Hateboer. Holender wykorzystał świetne dośrodkowanie Belga Timothy’ego Castagne. Dzięki dziesiątej wygranej w sezonie zespół z Lombardii awansował na piąte miejsce w tabeli.

– Czuję satysfakcję, ponieważ nasi skrzydłowi są efektywniejsi niż w poprzednim sezonie, kiedy jeszcze byli z nami Spinazzola i Conti. Dobrze jest mieć taką broń w zanadrzu – wyznał Gasperini w rozmowie udzielonej stacji Sky Sport Italia.

– Odnieśliśmy wielkie zwycięstwo, wyraźnie inne od pozostałych, ponieważ walczyliśmy przeciwko drużynie dobrze przygotowanej od fizycznej strony i nastawionej mocno defensywnie, co bardzo utrudniało nam grę – podkreślił opiekun ekipy z Lombardii.

– Mamy kilka różnych sposobów grania, więc możemy bronić się kiedy tego potrzebujemy i możemy być bardziej ofensywni, kiedy tego potrzebujemy. Nasze ostatnie występy przeciwko wszystkim silnym klubom były mocne i uświadomiłyśmy sobie, że jesteśmy na tym poziomie. To był pokaz dojrzałości zespołu, który zasługuje na czołowe miejsca. Dlatego takie zwycięstwo dodaje nam wiary – stwierdził trener Atalanty.

– Wątpię w twierdzenia, że brak gry w Lidze Europy będzie naszą przewagą. Mieliśmy ostatnio trzy spotkania w tydzień i we wszystkich wypadliśmy bardzo dobrze – podsumował Gasperini.

Komentarze