Gasperini: Takie są tutaj zasady

Gian Piero Gasoerini
Gian Piero Gasoerini fot. Grzegorz Wajda

Trener Atalanty Bergamo Gian Piero Gasperini był bardzo zadowolony z postawy swojego zespołu, ale jednocześnie rozczarowany brakiem zwycięstwa nad Juventusem w sobotnim meczu obu drużyn.

Czytaj dalej…

Atalanta obie bramki w meczu, który zakończył się wynikiem 2:2, straciła po rzutach karnych podyktowanych za zagranie piłki ręką.

– Takie są zasady. I takie są one przede wszystkim we Włoszech. Co mamy zrobić? Odciąć sobie ręce? Możesz co najwyżej położyć ręce przed swoim ciałem. Już nie pierwszy raz widzieliśmy taki rzut karny. Przez cały sezon było ich bardzo dużo, z wieloma zespołami. To szaleństwo, a interpretacja przepisów nie jest tu taka sama jak gdzie indziej. W innych krajach nie ma takich rzutów karnych – powiedział Gasperini.

– To był wspaniały występ przeciwko liderowi Serie A. Powiedziałem chłopakom, żeby traktowali ten mecz jak mecz Ligi Mistrzów, bo w sierpniu zmierzymy się z drużynami na tym poziomie – kontynuował szkoleniowiec.

– Osiągnęliśmy wszystko, co chcieliśmy. Jestem bardzo zadowolony z występu, ale również bardzo rozczarowany, że nie odnieśliśmy zwycięstwa. Prowadziliśmy do ostatniej minuty i zrobiliśmy wszystko, aby zasłużyć na wygraną – powiedział Sarri.

Komentarze