Gasperini: Roma? Ja już jestem w wielkim klubie

Gian Piero Gasoerini
Gian Piero Gasoerini fot. Grzegorz Wajda

Gian Piero Gasperini, który był łączony z przenosinami m.in. rzymskiego klubu, zdradził, że odrzucił wszelkie propozycje od innych drużyn, gdyż chce jeszcze przez minimum sezon kontynuować swoją przygodę w Bergamo.

Czytaj dalej…

– AS Roma? Zainteresowanie wielkich klubów to zawsze zaszczyt dla trenera. Ja jednak nie potrzebuję zmiany środowiska. Jeśli chodzi o bazę fanów i piłkarzy to ja już jestem w wielkiej drużynie – zaczął Gasperini.

– Nie mogę jednak opuścić Atalanty przed sezonem, w którym zagramy w Lidze Mistrzów. Tu jest teraz moje miejsce – dodał.

– W kryzysowym momencie tego sezonu poprosiłem swoich piłkarzy, aby napisali mi na tablicy czego oczekują. Niektórzy chcieli po prostu wyjść z kłopotów, Ilicić przyznał, że chodzi o przetrwanie, zaś kilku najmłodszych, bardzo niepewne, wskazali na Ligę Europy. Nikt jednak nie wskazał, że możemy zagrać w Lidze Mistrzów – kontynuował Gasperini.

– Nam się to jednak udało. To pokazało, że moi piłkarze przekroczyli wszystkie możliwe bariery, nie tylko te fizyczne, ale przede wszystkim te w ich głowach. To fantastyczna grupa i nadal chce z nią pracować – podsumował.

Gian Piero Gasperini opiekuje się klubem z Bergamo od 2016 roku. Wcześniej trenował Genoę, Palermo i Inter Mediolan.

Komentarze