Gasperini: Pragnęliśmy tego finału

Puchar Włoch
Puchar Włoch

Trener Atalanty Bergamo Gian Piero Gasperini nie krył satysfakcji po wygranej u siebie z Fiorentiną 2:1 (1:1) w rewanżowym meczu półfinałowym rozgrywek o Puchar Włoch.

Czytaj dalej…

Na Stadio Atleti Azzurri d’Italia całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych obserwował Arkadiusz Reca. Prowadzenie ekipie z Toskanii zapewnił już w trzeciej minucie Luis Muriel. Kolumbijczyk wykorzystał sytuację sam na sam po znakomitym zagraniu Federico Chiesy. Jedenaście minut później wyrównał po rzucie karnym Słoweniec Josip Ilicić.

Losy konfrontacji i zarazem dwumeczu z Violą rozstrzygnął po zmianie stron Argentyńczyk Alejandro Gomez, który skutecznie przymierzył z narożnika pola karnego.

Finałowym przeciwnikiem zespołu z Lombardii będzie 15 maja ekipa Lazio Rzym. Biancocelesti w półfinałowym dwumeczu wyeliminowali AC Milan.

– To był dla nas wspaniały wieczór. Osiągamy fantastyczny cel, jakim był finał. Tego pragnęliśmy i ciężko o to walczyliśmy – wyznał Gasperini dla stacji Rai Sport.

– Zasłużyliśmy na ten awans. Niektórzy odczuwali jeszcze poniedziałkowy mecz z SSC Napoli, ale to oznacza, że należy im się jeszcze większe uznanie za walkę z bólem – podkreślił opiekun zespołu z Lombardii.

– Po stracie pierwszego gola zyskaliśmy odwagę, chociaż ryzykowaliśmy, biorąc pod uwagę bardzo szybkich napastników Fiorentiny. Zaatakowaliśmy w swoim stylu. Nie spoczęliśmy na laurach po wyrównaniu, ale dążyliśmy uparcie do zwycięstwa – dodał Gasperini.

Komentarze