Gasperini: “Nie mają wobec nas szacunku”

Gian Piero Gasperini
Gian Piero Gasperini PressFocus

Po czwartkowym zwycięstwie nad Bayerem Leverkusen trener Atalanty Bergamo, Gian Piero Gasperini, udzielił wywiadu telewizji Sky Sports. Głównym tematem rozmowy była dobra postawa jego podopiecznych. Nie zabrakło jednak kilku cierpkich słów w kierunku ligowych arbitrów.

  • Gasperini pochwalił postawę drużyny po meczu w Lidze Europy
  • Włoski trener wypowiedział się na temat Muriela, Hateboera i Malinowskiego
  • Szkoleniowiec skomentował także błędy sędziów w ostatnich meczach Serie A

Trener Atalanty nie owija w bawełnę

Gian Piero Gasperini znany jest z oryginalnych, odważnych wypowiedzi. Nie inaczej było tym razem, kiedy trener Atalanty stanął przed mikrofonami Sky Sports po wygranym meczu Ligi Europy z Bayerem Leverkusen.

To był piękny mecz. Takie zwycięstwa dają wielką satysfakcję. Musimy być zadowoleni, ponieważ przed meczem wzięlibyśmy taki wynik z góry. Zagraliśmy ostatnio kilka słabszych spotkań, ale to zdarza się każdemu. Atalanta zawsze wychodzi na boisko z tą samą mentalnością. Czasem jednak mecze nie kończą się po naszej myśli, nawet jeśli nie jest to wina drużyny – podsumował Gasperini.

Gasperini wypowiedział się także na temat kilku swoich zawodników.

Luis Muriel miał ostatnio niestety problemy zdrowotne, a powrót do formy zajmuje trochę czasu. Nigdy jednak nie mieliśmy żadnych wątpliwości co do jego umiejętności. Hateboer jest w coraz lepszej dyspozycji. Z powodu kontuzji pauzował 10 miesięcy. Jest tutaj od dawna i nie zamierzamy wyciągać pochopnych wniosków z jednego czy drugiego gorszego występu. Także on ma problemy z konkretyzacją, ale tworzy podczas spotkań coraz więcej sytuacji – stwierdził Wloch.

– Jeśli chodzi o Malinowskiego, wzrusza mnie jego postawa i to, jak przeżywa te chwile ze swoją żoną i z całą drużyną. Spędzamy dużo czasu na obserwowaniu tego, co dzieje się na Ukrainie. Osobiście uderza to we mnie bardziej niż pandemia. Jesteśmy też blisko Mirańczuka, którego także niepokoi ta sytuacja. Ich przyjaźń z Malinowskim jest niesamowita. Obaj zasługują na szacunek, ponieważ osobowość jest dla mnie ważniejsza od narodowości – stwierdził trener Atalanty.

Na koniec odniósł się do ostatnich meczów ligowych i postawy sędziów.

Kiedy mówię o tym, że porażki nie zawsze są winą drużyny, odnoszę się niektórych sytuacji boiskowych. O rzutach karnych i rożnych zabranych nam, a w innych przypadkach podarowanych rywalom. Mieliśmy też trudny kalendarz, nie pomagają Covid i ubytki w ataku. Niektórzy nie mają wobec nas szacunku. Musimy reagować według naszych możliwości, aby w przyszłości nie było już takich problemów – zakończył.

Czytaj także: Atalanta nie miała łatwego zadania, ale do Leverkusen wyleci z zaliczką

Komentarze