Gasperini: Mecz z dużymi oczekiwaniami

Gian Piero Gasoerini
Gian Piero Gasoerini fot. Grzegorz Wajda

Szkoleniowiec Napoli Gian Piero Gasperini z dużym respektem wypowiada się przed czwartkowym spotkaniem z Napoli. Obie drużyny w ostatnim czasie prezentowały wysoką formę i będą chciały to potwierdzić w bezpośredniej konfrontacji.

Czytaj dalej…

– Morale w zespole jest wysokie, rozpoczęliśmy od trzech zwycięstw. To było bardzo ważne, ale musimy resetować się przed każdym meczem i zaczynać od nowa – powiedział szkoleniowiec Atalanty, która jest niepokonana od ośmiu kolejek.

Trener zespołu z Bergamo spodziewa się bardzo trudnej przeprawy. – To wspaniała drużyna, a ich wcześniejsza seria była trochę dziwna. Teraz bardzo dobrze sobie radzą, pokazując swoją wartość – powiedział Gasperini. – Na początku sezonu myśleliśmy, że będą walczyć o tytuł razem z Lazio i Interem. Mieli jednak pewne problemy, ale teraz z nich wychodzą – kontynuował.

– Obawiam się ich walorów, mają świetny skład z wieloma bardzo dobrymi zawodnikami. To drużyna zbudowana dla znacznie większego celu – dodał szkoleniowiec. – To niewątpliwie mecz z wielkimi oczekiwaniami, zarówno ze względu na tabelę jak i moment, w którym znajdują się obie drużyny.

Osłabienia Atalanty

Atalanta w czwartkowym meczu będzie musiała sobie poradzić bez Rusłana Malinowskiego i Jose Luisa Palomino. – Malinowski jest zawieszony i mamy pewne problemy z Palomino, ale pozostali powinni być do dyspozycji – stwierdził Gasperini.

Komentarze