“Dopiero zobaczymy, jak konkurencyjna jest Atalanta”

Gian Piero Gasperini
Gian Piero Gasperini PressFocus

Gian Piero Gasperini nie ukrywał radości po sobotnim triumfie jego Atalanty nad Sassuolo (2:1). Włoch uważa, że jednak dopiero nadchodzące mecze pokażą, na ile stać La Deę w tym sezonie.

  • Atalanta pokonała Sassuolo (2:1)
  • Ten wynik wyniósł La Deę na szczyt tabeli Serie A, choć Napoli może tam wrócić
  • Gasperini uważa, że najbliższe mecze pokażą, jak konkurencyjna jest jego drużyna

“Mierzenie się z najlepszymi pokazuje potencjał drużyny”

Atalanta Bergamo w sobotę przeżyła wyjątkowy mecz. W poprzednich spotkaniach tego sezonu La Dea nie straciła gola w pierwszej połowie. Tym razem udało się to obrońcy Sassuolo, Georgiosowi Kyriakopoulosowi. Gospodarze odwrócili jednak losy meczu i wygrali 2:1.

Miejsce zajmowane w tabeli daje poczucie satysfakcji całej drużynie. Wielkie uznanie dla chłopaków. Nie zaczęliśmy najlepiej, choć byliśmy dobrze zorganizowani. Teraz poprawiamy nasz styl gry w piłkę. Jest w nim dużo entuzjazmu i mam nadzieję, że utrzyma się to na dłużej. Bez wątpienia idzie nam lepiej, niż się spodziewaliśmy. W sobotę daliśmy zagrać kilku młodym graczom i mamy z tego powodu wielką satysfakcję. Na początku sezonu nie wiedzieliśmy, jakiego roku się spodziewać. Celowaliśmy w zdobycie 40 punktów i zapewnienia utrzymania. Nie mamy żadnych szczególnych marzeń. Mierzenie się z konkretnymi ekipami daje pogląd na to, jak jesteśmy konkurencyjni. Graliśmy z Milanem, Udinese i Romą. Niedługo czekają nas mecze z Lazio, Napoli czy Interem. To takie starcia decydują – powiedział Gian Piero Gasperini.

W najbliższej kolejce La Dea zmierzy się z Lazio.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze