Gasperini: dobrze, że Zidane nie będzie grał

Gian Piero Gasperini
Gian Piero Gasperini PressFocus

Gian Piero Gasperini tryskał humorem przed nadchodzącym spotkaniem Ligi Mistrzów. Trener Atalanty wie, że to nie jego zespół jest stawiany w roli faworyta.

Gasperini cieszy się, że Zidane jest już trenerem

Atalanta w zeszłym roku wyrzuciła z Ligi Mistrzów Valencię. Gian Piero Gasperini zapowiada, że jego zespół pozostanie wierny swojemu stylowi gry.

Martwiłbym się, gdyby Zinedine Zidane miał wystąpić, ale na szczęście on jest już trenerem. Widziałem, jak robił niesamowite rzeczy. Byłem trenerem młodzieży w Juventusie w czasach, gdy on tam występował. Specjalnie zostawałem w klubie, by oglądać, jak trenuje – pochwalił przeciwnika włoski trener. – Nie możemy zatracić naszej natury. To ona nas tu doprowadziła, ale musimy zachować koncentrację – dodał.

Włoch uważa, że gra z tak wysoko notowanym rywalem ma swoje zalety, przykładowo zdejmuje presję z graczy Atalanty.

Jesteśmy wolni. Nie jesteśmy faworytami i nie mamy obowiązku awansować dalej. Bycie ambitnym nie oznacza arogancji. W przeszłości zapłaciliśmy za taką postawę. Nie znajdujemy się wśród najlepszych drużyn. Musimy cieszyć się tym meczem – powiedział szkoleniowiec Atalanty.

Uważa on jednak, że pojedynek z Realem Madryt podziała na jego piłkarzy motywująco.

Dla nas gra w takich meczach to nie chleb powszedni. Real natomiast grał ze znacznie sławniejszymi zespołami niż nasz. Są przyzwyczajeni do gry w Lidze Mistrzów i są bardzo niebezpieczni, nawet bez kilku ważnych graczy. Dla nas będzie to prawdziwe wydarzenie. Jesteśmy wyjątkowo zmotywowani – zapowiedział Gasperini.

Komentarze