Gian Piero Gasoerini
Gian Piero Gasoerini fot. Grzegorz Wajda

Gasperini: Conte powinien zostać w Interze

Szkoleniowiec Atalanty Bergamo Gian Piero Gasperini uważa, że prowadzony przez Antonio Conte Inter Mediolan jest obecnie jedynym zespołem, który może skutecznie powalczyć z Juventusem o mistrzowski tytuł. Trener La Dea liczy, że były selekcjoner reprezentacji Włoch poprowadzi Nerazzurrich również w kolejnym sezonie.

Czytaj dalej…

– Nie wiem, co się stało. Śledziłem tę historię tylko przez chwilę i trudno jest ocenić ją komuś z zewnątrz – powiedział Gasperini w rozmowie z Radio Rai, cytowany przez Football Italia.

– Uważam, że wykonał świetną robotę, pod koniec sezonu wszystkim brakowało energii. Mam nadzieję, że jego relacje z klubem zostaną naprawione, ponieważ uważam, że Inter jest jedyną drużyną, która może zepchnąć Juventus z tronu – dodał szkoleniowiec Atalanty.

Przyszłość Conte w Interze pod znakiem zapytania

Inter Mediolan sezon 2019/20 zakończył na drugim miejscu w tabeli, mając zaledwie jeden punkt straty do Juventusu. Mimo to przyszłość Antonio Conte na trenerskiej ławce Nerazzurrich stoi pod dużym znakiem zapytania. Szkoleniowiec mediolańskiego zespołu, w udzielonym w ostatni weekend wywiadzie, zarzucił władzom klubu brak uznania z ich strony dla zawodników oraz dla niego i niewystarczające wsparcie na wielu płaszczyznach.

W efekcie pojawiły się spekulacje na temat możliwego opuszczenia przez Conte zajmowanego stanowiska. Szkoleniowiec, ze względu na nienajlepsze relacje z władzami klubu, poważnie rozważa możliwość odejścia. We włoskich mediach pojawiły się także nazwiska kandydatów do jego zastąpienia. Najczęściej mówi się w tym kontekście o Massimiliano Allegrim i Mauricio Pochettino, którzy obecnie pozostają bez pracy. Nie ma wątpliwości, że w najbliższych dniach będzie bardzo gorąco w siedzibie Interu, a obie strony czekają ważne decyzje.

Komentarze