Gasperini: Conte powinien zostać w Interze

Gian Piero Gasoerini
Gian Piero Gasoerini fot. Grzegorz Wajda

Szkoleniowiec Atalanty Bergamo Gian Piero Gasperini uważa, że prowadzony przez Antonio Conte Inter Mediolan jest obecnie jedynym zespołem, który może skutecznie powalczyć z Juventusem o mistrzowski tytuł. Trener La Dea liczy, że były selekcjoner reprezentacji Włoch poprowadzi Nerazzurrich również w kolejnym sezonie.

Czytaj dalej…

– Nie wiem, co się stało. Śledziłem tę historię tylko przez chwilę i trudno jest ocenić ją komuś z zewnątrz – powiedział Gasperini w rozmowie z Radio Rai, cytowany przez Football Italia.

– Uważam, że wykonał świetną robotę, pod koniec sezonu wszystkim brakowało energii. Mam nadzieję, że jego relacje z klubem zostaną naprawione, ponieważ uważam, że Inter jest jedyną drużyną, która może zepchnąć Juventus z tronu – dodał szkoleniowiec Atalanty.

Przyszłość Conte w Interze pod znakiem zapytania

Inter Mediolan sezon 2019/20 zakończył na drugim miejscu w tabeli, mając zaledwie jeden punkt straty do Juventusu. Mimo to przyszłość Antonio Conte na trenerskiej ławce Nerazzurrich stoi pod dużym znakiem zapytania. Szkoleniowiec mediolańskiego zespołu, w udzielonym w ostatni weekend wywiadzie, zarzucił władzom klubu brak uznania z ich strony dla zawodników oraz dla niego i niewystarczające wsparcie na wielu płaszczyznach.

W efekcie pojawiły się spekulacje na temat możliwego opuszczenia przez Conte zajmowanego stanowiska. Szkoleniowiec, ze względu na nienajlepsze relacje z władzami klubu, poważnie rozważa możliwość odejścia. We włoskich mediach pojawiły się także nazwiska kandydatów do jego zastąpienia. Najczęściej mówi się w tym kontekście o Massimiliano Allegrim i Mauricio Pochettino, którzy obecnie pozostają bez pracy. Nie ma wątpliwości, że w najbliższych dniach będzie bardzo gorąco w siedzibie Interu, a obie strony czekają ważne decyzje.

Komentarze