Gasperini: byliśmy od Milanu lepsi pod każdym względem

Gian Piero Gasperini
Gian Piero Gasperini fot. PressFocus

Atalanta BC pokonała w sobotni wieczór AC Milan na San Siro. Szkoleniowiec teamu z Bergamo przekonywał po zakończeniu spotkania, że był to jeden z najlepszych występów Atalanty, odkąd objął stery nad tym zespołem. Gian Piero Gasperini nie chciał jednak mówić o tym, że jego drużyna będzie walczyć w tym sezonie o mistrzostwo Seroe A.

Atalanta BC pokonała mediolańską ekipę 3:0. Taki stan rzeczy sprawia, że zespół z Gewiss Stadium osiągnął swoje najlepsze osiągnięcie na półmetku rozgrywek, mogąc pochwalić się bilansem 36 punktów na koncie. – To był jeden z naszych najlepszych występów, odkąd tu jestem. Udało nam się to w spotkaniu przeciwko liderowi rozgrywek i mistrzom półmetka. W każdym razie tego wieczoru byliśmy lepsi pod każdym względem. To sprawia, że jesteśmy bardzo szczęśliwi – mówił opiekun Orobici cytowany przez Football Italia.

– Po meczu z Liverpoolem, który był dla nas okropny, bo straciliśmy pięć goli, dużo się nauczyliśmy. Wyciągnęliśmy z tego spotkania wnioski, wprowadziliśmy zmiany, których potrzebowaliśmy. Zdecydowanie bardziej naciskaliśmy rywali. Dzięki temu mogliśmy odciążyć swoją obronę. Robimy to od kilku tygodni kontynuował Gasperini.

Ekipa z Bergamo zdążyła przyzwyczaić, że w drugiej części sezonu jest zwykle lepsza. Czy to oznacza, że Atalanta staje się jednym z głównych kandydatów do mistrzostwa Włoch? – Naszym celem jest znalezienie się na koniec sezonu w pierwszej czwórce. W związku z tym, że w ostatnich dwóch sezonach kończyliśmy rozgrywki na trzecim miejscu, to myślę, że jesteśmy w stanie powtórzyć to osiągnięcie – mówił Gasperini.

– To będzie trudne zadanie, ponieważ Inter, Roma, Napoli i Milan solidnie się wzmocniły. Jeśli jednak ktoś chce mnie zapytać, czy będziemy walczyć o mistrzostwo, to uprzedzam. W te gry słowne nie dam się wciągnąć – zakończył trener Orobici.

Komentarze