Gasperini: Będziemy walczyć o drugie miejsce

Gian Piero Gasoerini
Gian Piero Gasoerini fot. Grzegorz Wajda

Trener Atalanty Bergamo Gian Piero Gasperini zapowiedział, że jego zespół zrobi wszystko, aby zakończyć obecny sezon na drugim miejscu w tabeli, ale jednocześnie przyznał, że nie był to najważniejszy cel jego drużyny.

Czytaj dalej…

Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu 2019/20, Atalanta zajmuje trzecie miejsce w tabeli, tracąc jeden punkt do drugiego Interu Mediolan i mając na swoim koncie taki sam dorobek jak czwarte Lazio. W ostatnich dwóch kolejkach zespół z Bergamo czekają mecze Parmą i właśnie Interem.

– Wszystko jest w naszych rękach. Wygrywając oba ostatnie mecze, możemy zakończyć sezon na drugim miejscu w tabeli. To nie jest jednak najważniejszy cel – powiedział szkoleniowiec Atalanty Bergamo Gian Piero Gasperini.

– Najważniejsze dla nas było zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów, ale zrobimy wszystko, aby wywalczyć drugie miejsce – dodał szkoleniowiec.

Atalanta myśli o meczu z PSG

Gasperini przyznał, że jego zawodnicy myślą już o rywalizacji w Lidze Mistrzów w przyszłym miesiącu. Atalanta w ćwierćfinałowym meczu zmierzy się z Paris Saint-Germain. Mecz rozegrany zostanie 12 sierpnia w Lizbonie.

– Tak, myślimy już o meczu z PSG. Najlepszym sposobem, aby się na to przygotować, jest skoncentrowanie się na tych dwóch meczach – dodał trener zespołu z Bergamo.

Komentarze