Doświadczony piłkarz opuszcza Bolognę

Gary Medel
Gary Medel

Jak informuje Nicolo Schira, Gary Medel wraz z końcem czerwca zostanie wolnym agentem. Chilijski pomocnik reprezentował barwy Bologni przez cztery ostatnie sezony. Na ten moment nie jest znana przyszłość 35-latka.

  • Gary Medel opuszcza szeregi Bologni
  • Kontrakt 35-latka z klubem wygaśnie wraz z końcem czerwca
  • Chilijczyk przez cztery ostatnie sezonu występował na Stadio Renato Dall’Ara

Gary Medel zostanie wolnym agentem

Jak poinformował Nicolo Schira za pośrednictwem swojego Twittera, Gary Medel wraz z końcem czerwca opuści szeregi Bologni. Kontrakt 35-latka z klubem nie został przedłużony i opuści klub jako wolny agent. Na Stadio Renato Dall’ara występował przez cztery ostatnie sezony.

Gary Medel trafił do Bologni z Besiktasu za 1.5 miliona euro. Doświadczony Chilijczyk był niezwykłą postacią pod okiem Sinisy Mihajlovicia. Nie tylko pełnił rolę kapitana, ale z musu został nawet środkowym defensorem mimo tylko 170 cm wzrostu. Kibice klubu ze stolicy Emilii-Romanii z pewnością dobrze zapamiętają 152-krotnego reprezentanta Chile.

W niedawno zakończonym sezonie Serie A Gary Medel rozegrał 29 spotkań i nawet raz zanotował asystę. Na ten moment nie jest znana przyszłość chilijskiego pomocnika, choć bardzo możliwe, że przejdzie na piłkarską emeryturę.

Sprawdź także: Roma chce Mourinho na dłużej. Portugalczyk złoży podpis pod nową umową?

Komentarze