Inter zatrzymał Skriniara, trener PSG komentuje

Milan Skriniar
Milan Skriniar fot. PressFocus

Letnim celem Paris Saint-Germain był Milan Skriniar, który miał okazję opuścić szeregi Interu. Koniec końców Francuzi nie zdecydowali się przystać na wysokie żądania klubu, więc defensor pozostał w Mediolanie. Jego niedoszły transfer skomentował trener PSG Christophe Galtier.

  • Paris Saint-Germain całe lato pracowało nad transferem Milana Skriniara
  • Inter Mediolan postawił warunki, na które mistrzowie Francji nie byli w stanie przystać
  • Trener PSG Christophe Galtier przyznaje, że nie dziwi go taka decyzja władz klubu

Skriniar był za drogi dla PSG

Do niedawna wydawało się, że Milan Skriniar na pewno wyląduje w Paryżu. Jego kontrakt z Interem Mediolan obowiązuje tylko do 30 czerwca 2023 roku, w związku z czym włodarze klubu byli w stanie przystać na wysoką ofertę. Jednocześnie prowadzone były negocjacje w sprawie ściągnięcia następcy, jednak decyzja Gleisona Bremera o przenosinach do Juventusu zaburzyła wszelkie plany.

Wówczas rozpoczęła się prawdziwa wojna o 27-latka. PSG oferowało duże pieniądze, jednak wicemistrzowie Włoch za każdym razem je odrzucali. Postawili żądania, którym paryżanie nie byli w stanie sprostać, zatem temat transferów został ostatecznie porzucony. Niewykluczone, że wróci on już w trakcie zimowego okienka, choć bardziej prawdopodobne jest podpisanie nowej umowy z Interem.

Trener PSG Christophe Galtier skomentował niedoszłą transakcję Skriniara. Przyznał, że nowy defensor był potrzebny, jednak żądania ekipy z Mediolanu były nie do zaakceptowania.

Potrzebowaliśmy środkowego obrońcy, mając na względzie szalony terminarz. Rozumiem mojego prezydenta, który zdecydował się nie przystać na żądania stawiane przez Inter. Potrzebowaliśmy dodatkowego defensora, to był bardzo ważny cel, jednak niestety, nie udało się. Z mojej perspektywy i Luísa Camposa ważne było zatrudnienie obrońcy, lecz nie udało nam się skutecznie wypełnić tego zadania.

Pozostaje nam zobaczyć, co przyniesie sekwencja wydarzeń. Może w pewnym momencie potrzebna będzie zmiana w organizacji gry? Może przyjdzie nam wcielić do kadry bardzo młodego piłkarza? Mamy spory potencjał. Czas pokaże – przekonuje Galtier.

Zobacz również: Juventus w meczu z Benfiką chce szukać szansy na odkupienie

Komentarze