“Juventus potrzebuje nowego obrońcy”

Kalidou Koulibaly
Kalidou Koulibaly PressFocus

Mentor Massimiliano Allegriego, Giovanni Galeone uważa, że ​​Juventus musi pozyskać nowego środkowego obrońcę i wymienia Kalidou Koulibaly’ego i Strahinję Pavlovicia jako idealne opcje dla bianconerich.

  • Galeone wskazuje na braki kadrowe Juventusu
  • Mentor Allegriego uważa, że idealnym wzmocnieniem byłby Koulibaly
  • Galeone twierdzi, że Allegri był jedyną osobą która mogła wskrzesić Juventus

Galeone pokusił się o odważną tezę

Juventus wspiął się w tabeli dzięki sześciu zwycięstwom z rzędu w Serie A i mundialową przerwę spędzi na trzecim miejscu. Od porażki 0:2 z Milanem w październiku Stara Dama strzeliła 12 bramek nie tracąc przy tym ani jednej i ma obecnie najlepszą defensywę w lidze z zaledwie siedmioma straconymi golami.

Galeone był krytyczny wobec strategii transferowej Juventusu i twierdzi, że Allegri jest głównym architektem wskrzeszenia bianconerich.

– Dobrze znam Maxa i nigdy nie myślałem, że jest skończony. Jak wiele razy mówiłem, on był jedyną osobą, która mogła odwrócić sytuację i tak naprawdę Juventus wspiął się na trzecie miejsce dzięki niemu – przyznał Galeone.

Jednak Galeone uważa, że ​​bianconeri mają niewielkie szanse na zdobycie tytułu w tym sezonie, biorąc pod uwagę występy i wyniki Napoli. – To trudne, ponieważ nie sądzę, aby Napoli zwolniło w 2023 roku, Inter też jest bardzo silny. Jednak trudno przewidzieć, jaki wpływ będzie miał mundial na pozostałą część sezonu.

Czego potrzebuje Juventus, aby podnieść poprzeczkę i stać się jeszcze bardziej konkurencyjnym? – Max potrzebuje lewonożnego środkowego obrońcy. Bremer czuje się bardziej swobodnie w środku, a Danilo po prawej stronie. Trudno będzie pozyskać topowego zawodnika w styczniu. Koulibaly byłby idealny latem, ale ja mam słabość do Pavlovicia, obrońcy Salzburga i reprezentacji Serbii – dodał Galeone.

Zobacz również: Chiesa opowiedział o trudnym roku spowodowanym kontuzją

Komentarze

Comments 5 comments