Frattesi ujawnił swoje priorytety transferowe. “Zawsze szedłem krok po kroku”

Davide Frattesi
Davide Frattesi fot. Imago / Matteo Gribaudi

Davide Frattesi udzielił mocnej wypowiedzi na konferencji prasowej przed Final Four Ligi Narodów UEFA. Zawodnik wprost stwierdził, że Włochy są jedynym krajem, który nie szanuje własnych piłkarz i ligi. Pomocnik Sassuolo jednocześnie przekazał, że chce kontynuować karierę w Serie A.

  • Bardzo możliwe, że latem Davide Frattesi zmieni klub
  • Chętnych na pozyskanie 23-latka nie brakuje
  • Sam zaintereresowany nie myśli jednak o zmianie ligi, chcąc trafic do mocniejszego klubu w Serie A

“Potrzebuje kolejnego transferu do klubu Serie A”

Davide Fratessi to zawodnik, który wziął udział we wtorkowej konferencji prasowej, która odbyła się w Coverciano. Piłkarz jest jednym z najbardziej rozchwytywanych graczy z ligi włoskiej.

– Zawsze miło jest być częścią różnego rodzaju plotek transferowych – mówił zawodnik cytowany przez Football Italia.

– To znaczy, że dobrze pracowałem. Mam na myśli odpowiednie zaangażowanie. Reszta to natomiast praca naszego prezesa Giovanniego Carnevaliego. Ja w każdym razie przekazałem mojemu agentowi, żeby mi nic nie mówił i dzwonił tylko w ważnych sprawach – kontynuował zawodnik.

Inter monitoruje 23-latka jako potencjalnego następcę Marcelo Brozovicia, ale zainteresowane piłkarzem Neroverdich są również: AS Roma, Juventus i AC Milan. Szef Sassuolo Carnevali, stwierdził ostatnio, że klub otrzymał najlepsze oferty od klubów spoza Serie A, zwłaszcza z Premier League.

– Muszę dokonać ważnego wyboru. Z pewnością będzie to również zależało od systemu. Drużyna, która ładnie gra trzema pomocnikami, z mezzalą, byłaby inna niż drużyna grająca dwoma środkowymi pomocnikami – mówił zawodnik.

– Zawsze szedłem krok po kroku w mojej karierze, zaczynając od Serie C. Przynajmniej w mojej głowie potrzebuję kolejnego transferu do klubu Serie A przed wyjazdem za granicę. Jestem przekonany, że prędzej czy później tam dotrę, ale muszę być gotowy – mówił Frattesi.

Czytaj więcej: Gwiazda Sassuolo z opcją transferu do Premier League

Komentarze