Frattesi przedłuża umowę, Inter wciąż zainteresowany

Davide Frattesi
Davide Frattesi PressFocus

Davide Frattesi, jeden z najzdolniejszych pomocników młodego pokolenia we Włoszech, podpisał nową umowę z Sassuolo. 22-latek pozostaje w orbicie zainteresowań Interu, który chciałby wzmocnić środek pola.

  • Davide Frattesi przedłużył umowę z Sassuolo do 2026 roku
  • Inter wciąż obserwuje młodego pomocnika
  • W podobnej sytuacji znajduje się Gleison Bremer, który niedawno podpisał nowy kontrakt z Torino

Nerazzurri nie zrezygnują z Frattesiego

Inter musi szukać alternatyw w linii pomocy. Wszystko wskazuje na to, że po zakończeniu obecnego sezonu z klubu odejdą Arturo Vidal i Matias Vecino. Do rywalizacji na kilku frontach Simone Inzaghi potrzebuje silnej i wyrównanej kadry, a ostatnie spotkania pokazały, że aktualni zmiennicy nie zawsze są w stanie wejść w buty podstawowych zawodników.

Na celowniku Interu od dłuższego czasu znajduje się Davide Frattesi. 22-letni pomocnik Sassuolo jest jednym z najbardziej wyróżniających się włoskich zawodników młodego pokolenia. Nie dziwi więc fakt, iż Neroverdi tak cenią swojego piłkarza. W czwartek klub ogłosił podpisanie z Frattesim nowego kontraktu, który będzie obowiązywać do 2026 roku.

Nie zmienia to jednak nastawienia Interu. Włodarze Nerazzurrich są przekonani o wysokich umiejętnościach młodego Włocha i wciąż będą starali się zrealizować ten transfer. Frattesi byłby nie tylko realnym wzmocnieniem “na teraz”, ale dysponuje także potencjałem, aby w przyszłości stać się gwiazdą Serie A.

Podobnie wygląda sytuacja Gleisona Bremera z Torino. Brazylijczyk przedłużył ostatnio umowę do 2024 roku, czym stłumił nieco zapędy Interu, który widzi w nim następcę Stefana De Vrija. Różnica polega jednak na tym, że obrońcą interesuje się wiele zagranicznych klubów na czele z Liverpoolem czy Manchesterem City.

Czytaj także: Koniec sagi, Brozovic podpisał nowy kontrakt

Komentarze