Media: Umtiti myśli już przyszłości w Lecce

Samuel Umtiti
Samuel Umtiti Pressfocus

Samuel Umtiti długo czekał na szansę w barwach Lecce, ale kiedy już ją otrzymał, pokazał się z bardzo dobrej strony. Francuz czuje się obecnie pewnie w nowym zespole, a włoski klub może związać się z nim na dłużej.

  • Samuel Umtiti długo naczekał się na pierwszą szansę w barwach Lecce
  • Francuz wyszedł w podstawowym składzie na dwa ostatnie spotkania i czuje zaufanie ze strony trenera
  • 28-latek odzyskał wiarę w siebie i chciałby zostać w Lecce na dłużej

Samuel Umtiti znów czuje się piłkarzem

Dopiero po kilku tygodniach od przenosin z FC Barcelony do Lecce Samuel Umtiti dostał szansę debiutu w barwach nowej drużyny. Trener Marco Baroni rzucił go na głęboką wodę i wystawił w wyjściowym składzie na wyjazdowy mecz przeciwko Romie. Francuz spisał się na tyle dobrze, że wywalczył sobie na stałe miejsce w podstawowym składzie. 

Zdaniem dziennikarzy katalońskiego sportu, środkowy obrońca zaadoptował się już do warunków panujących w nowym klubie i czuje się w nim szczęśliwy. Czuje że ma zaufanie trenera i po raz pierwszy od wielu lat znów czuje się profesjonalnym piłkarzem. Żurnaliści wskazują już, że Lecce może się związać z Francuzem na dłużej.

Samuel Umtiti obecnie jest zawodnikiem Lecce na zasadzie rocznego wypożyczenia, a większą część jego wysokiej pensji pokrywa Duma Katalonii. 28-latek chciałby zostać we Włoszech na stałe, choć operacja nie będzie należała do najłatwiejszych. Jego umowa wiąże go z Barcą jeszcze do końca czerwca 2026 roku. Niewykluczone, że stoper obniży mocno swoje zarobki, byleby tylko grać dalej w Serie A.

Komentarze