Giroud z klarownym przekazem ws. swojej przyszłości

Olivier Giroud
Olivier Giroud Pressfocus

Niejasna pozostaje wciąż przyszłość Oliviera Girouda. Wraz z końcem sezony wygasa umowa Francuza, choć władze Milanu pracują już nad osiągnięciem z nim porozumienia w kwestii przedłużenia kontraktu. Snajper w rozmowie z DAZN opowiedział o swoich planach na przyszłość. 

  • Kontrakt Oliviera Girouda wygasa wraz z końcem sezonu
  • Francuz jest w trakcie negocjacji z klubem
  • 36-latek chciałby pozostać w Milanie

Olivier Giroud liczy się podwyżkę

Władze Milanu są zadowolone z postawy Oliviera Girouda, który mimo 36 lat na karku wciąż regularnie notuje trafienia. Napastnik pozostaje pierwszym wyborem Stefano Pioliego, a w obecnych rozgrywkach ma na koncie 11 bramek w 30 spotkaniach. 

Klub ma nadzieję na owocne zamknięcie negocjacji z Francuzem, który jest wciąż istotnym elementem układanki trenera Pioliego. W rozmowie z portalem DAZN Olivier Giroud zapewnił, że jego intencją jest kontynuowanie kariery w Milanie. 

– Moim celem jest kontynuowanie kariery w AC Milanie. Mam nadzieję, że znajdziemy porozumienie. Jesteśmy w trakcie rozmów i wierzę, że sprawy potoczą się dobrze dla obu stron – stwierdził Francuz. 

Media włoskie twierdzą, że nie doszło jeszcze do przedłużenia kontraktu z Giroudem, ponieważ zawodnik poprosił o podwyżkę. Aktualnie zarabia on w Milanie 3,7 miliona euro rocznie. Piłkarz chciałby, żeby do tej kwoty doszły jeszcze ewentualne bonusy.

Komentarze