Trener Lecce zdradził, kiedy zadebiutuje Umtiti

Samuel Umtiti
Samuel Umtiti Pressfocus

Lecce wydawało się idealnym kierunkiem dla próbującego odbudować nieco swoją karierę Samuela Umtitiego. Barca wypożyczyła latem Francuza, jednak do tej pory nie zadebiutował on wciąż w barwach nowej drużyny. Trener Lecce – Marco Baroni zdradził, że 28-latek zadebiutuje w niedzielnym meczu ligowym z AS Romą.

  • Samuel Umtiti został latem wypożyczony z FC Barcelony do Lecce
  • Francuza przywitano jak gwiazdę, jednak wciąż nie zadebiutował on w barwach włoskiej drużyny
  • Trener Lecce zdradził, że 28-latek wyjdzie w wyjściowym składzie w meczu z AS Romą

Umtiti w oczekiwaniu na pierwsze minuty w Lecce

Kariera Samuela Umtitiego w ostatnich latach była pasmem niepowodzeń. Zmagający się często z urazami Francuz praktycznie nie grał, a FC Barcelona zmuszona była opłacać jego wysoką pensję. Latem problemem było nawet znalezienie niechcianemu obrońcy nowego klubu, gdyż potencjalni pracodawcy obawiali się o jego stan zdrowia. Finalnie Umtiti wylądował na wypożyczeniu w Lecce, z czego zadowolone wydawały się wszystkie trzy strony. 

Minęło już kilka tygodni, a Francuz wciąż nie otrzymał od sztabu szkoleniowego jeszcze ani jednej szansy i tym samym nie zadebiutował w barwach nowej drużyny. Sześć meczów ligowych spędził na ławce rezerwowych. 

Przed meczem ligowym z AS Romą, trener Marco Baroni zdradził w rozmowie z mediami, że Samuel Umtiti zadebiutuje w barwach Lecce w niedzielny wieczór. 28-latek zostanie wobec tego rzucony na głęboką wodę. Ostatni mecz rozegrał on 25 maja, gdy Barcelona mierzyła się w meczu towarzyskim z drużyną All Stars ligi australijskiej. 

– Umtiti ma się dobrze. Ja swoje decyzje podejmuję świadomie, zdają sobie sprawę z tego ilu mam zawodników na każdej pozycji. Dla Samuela mecz z Romą będzie idealną okazją do zadebiutowania. Zmierzymy się z solidną i grającą fizycznie drużyną, która dobrze wie, kiedy może skrzywdzić rywala – zdradził Włoch.

Czytaj też: Dobre informacje nt. zdrowia Zielińskiego

Komentarze