Pomocnik Juventusu może wrócić do gry szybciej niż prognozowano

Paul Pogba
Paul Pogba Pressfocus

Paul Pogba niedługo po przejściu z Manchesteru United do Juventusu odniósł kontuzję, która wykluczyła go z gry na wiele tygodni. Klubowi lekarze przekazali jednak, że rekonwalescencja Francuza przebiega bardzo sprawnie i zdaniem dziennikarzy z La Gazzetta dello Sport może on wrócić na boisko szybciej niż przewidywano.

  • W trakcie presezonu kontuzji doznał Paul Pogba
  • Francuzowi rekomendowano operację, jednak wolał on wybrać leczenie zachowawcze
  • Zdaniem włoskich mediów rekonwalescencja pomocnika przebiega szybciej niż zakładano

Pogba może wrócić na ligowy mecz z Salernitaną

Dla kibiców Juventusu powrót Paula Pogby był jednym z ważniejszych medialnie wydarzeń tego lata. Francuz ostatnie sześć sezonów spędził w Manchesterze United i zdecydował się wrócić do Turynu, w którym spędził cztery lata kariery. Pech chciał, że w jednym ze sparingów przedsezonowych Pogba doznał kontuzji, która wykluczyła go na dłużej z gry. Takie były przynajmniej wstępne diagnozy.

Dziennikarze z La Gazzetta dello Sport przekazali w poniedziałek pozytywne wiadomości odnośnie stanu zdrowia Pogby. Jak wynika z ich informacji, rehabilitacja Francuza przebiega nad wyraz sprawnie, a zawodnik może wrócić na boisko szybciej niż zakładano. Pomocnik nie zdecydował się na operację, która mogłaby go wykluczyć nawet z udziału w mundialu. Zamiast tego wybrał leczenie zachowawcze, które przynosi efekty. 

Sprawdź:

Obecnie lekarze klubowi zakładają, że piłkarz może być gotowy do gry już na spotkanie z Salernitaną, które zostało zaplanowane na 11 września. Przyspieszać powrotu Pogby na boisko nie zamierza jednak Massimiliano Allegri, dla którego priorytetem jest jego zdrowie. Stara Dama ma obecnie problem z wieloma kontuzjowanymi zawodnikami, dlatego sztab szkoleniowy chce dmuchać na zimne.

Od czasu powrotu do Juventusu Pogba rozegrał jedynie 45 minut w przedsezonowym sparingu z Guadalajarą.

Czytaj też: Juventus rozważa poświęcenie sprowadzonego zimą piłkarza

Komentarze

Comments 5 comments