Umtiti o przyszłości: chce uratować nas przed spadkiem

Samuel Umtiti
Samuel Umtiti Pressfocus

Po wielu tygodniach czekania Sameul Umtiti zaliczył wreszcie debiut w barwach Lecce. Francuz rozegrał dobre spotkanie, w którym zanotował nawet asystę przy trafieniu Strefezzy. 28-latek w rozmowie z dziennikiem Marca opowiedział o swoich odczuciach względem debiutu.

  • W meczu z AS Romą Samuel Umtiti zadebiutował a barwach Lecce
  • Francuz rozegrał dobre spotkanie i mógł czuć się względnie zadowolony
  • W rozmowie z mediami zapowiedział, że chce pozostać w Lecce na dłużej

Umtiti zapracował na miejsce w podstawowym składzie Lecce?

Samuel Umtiti długo czekał na debiut w barwach Lecce. Francuz przeniósł się do włoskiej drużyny z FC Barcelony pod koniec letniego okienka transferowego, jednak kolejne sześć spotkań spędził w całości na ławce rezerwowych. Szansę na pierwszy mecz dla Giallorossich otrzymał w wymagającym meczu z AS Romą. Wygrać się nie udało, ale Umtiti może dopisać to spotkanie do udanych. 

W rozmowie z dziennikarzami Marki Francuz opowiedział o swoich odczuciach z pierwszych tygodni pobytu we Włoszech, a także o debiucie w barwach Lecce. Jak podkreślił, powrót do pełni zdrowia i dobrej formy fizycznej kosztował go wiele pracy. 

– Czułem wspaniałe emocje. Jestem dumny z meczu, który rozegrałem… po tylu miesiącach, podczas których ciężko pracowałem, aby wrócić na ten sam poziom, co moi koledzy z drużyny – stwierdził.

– W tym momencie mojego życia ważne jest, aby znów grać, czuć się docenionym i ważnym w drużynie i osiągnąć mój cel z Lecce. Po doświadczeniach w Barcelonie potrzebowałem spokoju. Lecce jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ jest to również idealne miasto do zamieszkania. Tutaj są idealne warunki, aby zacząć od nowa – dodał.

28-latek zaznaczył, że przedefiniował wiele celów i aspektów swojego życia, a obecnie skupia się na pracy w Lecce.

–  Nie jest łatwo wrócić, ale zdecydowałem się na “napisania” od nowa mojej kariery w Lecce i pierwszym krokiem jest próba uratowania nas przed spadkiem – zakończył.

Komentarze