Milan liczy na osiągnięcie porozumienia z defensorem

Pierre Kalulu
Pierre Kalulu Pressfocus

Pierre Kalulu od zeszłego sezonu jest jedną z najważniejszych postaci w defensywie AC Milanu. Klub jest zadowolony z postawy Francuza i planuje przedłużyć z nim kontrakt. Mistrz Włoch musi się jednak spieszyć, bo zęby na niego ostrzy sobie już Paris-Saint Germain.

  • Pierre Kalulu jest istotnym elementem defensywy AC Milanu
  • Klub liczy, że w najbliższym czasie uda mu się przedłużyć z Francuzem umowę
  • Zainteresowanie transferem 22-latka wykazało już Paris-Saint Germain

Milan chce budować przyszłość obrony w oparciu o Kalulu

W sezonie 2021/22 Pierre Kalulu wyrósł na podstawowego środkowego obrońcę Milanu. Francuz dobrze rozpoczął także obecne rozgrywki, a Stefano Pioli nie ma wątpliwości co do jego jakości. Mimo 22-lat na karku stoper imponuje spokojem, a jego wartość rynkowa rośnie w zastraszającym tempie. 

Zgodnie z informacjami Daniele Longo, mistrz Włoch planuje przedłużyć z nim kontrakt, który wygasa w czerwcu 2025 roku. Zarząd chce docenić ciężką pracę i rozwój zawodnika, oferując mu dużo wyższą pensję. W ten sposób chce ograniczyć zakusy innych zespołów, które pytały już o sytuację stopera. Jednym z głównych zainteresowanych jest Paris-Saint Germain. 

Jeszcze nie tak dawno Kalulu bliski był już przedłużenia umowy z Milanem. Francuz zdecydował się jednak wówczas na zmianę agenta, a rozmowy zostały wstrzymane. Rossoneri mają nadzieję, że uda im się w najbliższym czasie dojść do porozumienia z 22-latkiem. Mistrz Włoch nie ma zamiaru rozstawać się z zawodnikiem, nawet wobec otrzymania atrakcyjnej oferty ze strony PSG. 

W tym sezonie Kalulu rozegrał dla Milanu już 15 meczów. W trzech z nich Rossoneri zachowali czyste konto. 

Komentarze

Comments 5 comments

A właśnie, że Gargamell ma dwie komórki, które pomalował wraz ze swoim kotem na szaro
🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣